Sprawa profesora-seksuologa do rzecznika dyscyplinarnego

Prokuratura do pacjentek: Zgłoście molestowanie

„UWAGA!” TVN UJAWNIA KULISY AFERY SŁYNNEGO SEKSUOLOGA

 25.03.2010 TVN, PAP

Prokuratura czeka na oficjalne zgłoszenie w sprawie molestowania, którego miał się dopuścić prof. Lechosław Gapik, poznański psycholog i seksuolog. „Uwaga” TVN ujawniła, że lekarz w czasie wizyt terapeutycznych miał wprowadzać pacjentki w stan hipnozy i dotykać miejsc intymnych.

Sprawa do rzecznika dyscyplinarnego 

Prof. Gapik jest m.in. prezesem Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego i superwizorem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Wiceprezes PTS Wiesław Czernikiewicz powiedział, że na posiedzeniu zarządu, które ma się odbyć na początku kwietnia, ma zostać podjęta decyzja co do poznańskiego psychologa i seksuologa.

Lekarz jest również profesorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Rzecznik uczelni Dominika Narożna poinformowała, że rektor skierował sprawę do rzecznika dyscyplinarnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. – Rozważy on możliwość wszczęcia postępowania wyjaśniającego dotyczącego zarzutów formułowanych w mediach pod adresem profesora – powiedziała Narożna.

Terapia przez molestowanie

Gazeta Wyborcza, Wojciech Czuchnowski, 2010-03-24,

Znany seksuolog wprowadza pacjentki w stan hipnozy a potem molestuje- telewizja TVN (Program „Uwaga”) pokazała wstrząsający film o metodach pracy poznańskiego profesora Lechosława Gapika…

Ale seksuolodzy z Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, którym pokazano film z gabinetu nie mają wątpliwośći: – To nie ma nic wspólnego z terapią, on czyni krzywdę pacjentkom- ocenia dr Anna Golan

W przyszłym tygodniu w sprawie Gapika zbierze się zarząd Towarzystwa i podejmie decyzję co zrobić po ujawnieniu metod profesora.- Musimy zająć stanowisko ale też musimy mieć na względzie dobro pacjentów, którzy już u niego byli – mówi prof. Beisert.

Dla seksuologów sprawa jest tym trudniejsza, że prof. Gapik, jest jednym z 20 superwizorów Towarzystwa, czyli terapeutów mających uprawnienia do kontrolowania pracy innych specjalistów w tej dziedzinie.

Źródło: Gazeta Wyborcza
tvp UWAGA  4 marca 2010 
Profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu Lechosław Gapik jest wybitnym psychologiem i ekspertem z zakresu psychoterapii zaburzeń seksualnych. Prezesem Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego i laureatem wielu cenionych w świecie naukowym nagród.

Elementy hipnozy stosuje w swojej praktyce niewielu terapeutów. Niekwestionowanym w Polsce autorytetem od spraw hipnoterapii jest właśnie profesor Gapik. Przyjaciel słynnego Anatolija Kaszpirowskiego i autor wielu książek na temat zastosowań hipnozy.

W ciągu kilkudziesięciu lat pracy naukowej i klinicznej profesor Gapik opracował swoją własną metodę postępowania z pacjentami.

Komentarze 2

 1. O wysoce demoralizującej postawie i nakłanianiu młodzieży akademickiej do rozwiązłości wiadomo było od z górą 30 lat a tymczasem Pan Gapik zbierał jedynie same zaszczyty. Widać w tym kraju im kto gorszy tym lepszy? Oto lista niektórych tylko wyróżnień:
  Złoty Krzyż Zasługi (1991)
  Złoty Medal „PRO MERITO” (1995)
  Wielki Złoty Medal Alberta Schweitzera (1996)
  Profesor Honoris Causa Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Odessie – Ukraina (1998)
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2000)
  Złoty Medal Gloria Scientiae (2000)
  Albert Schweitzer Gold Medal (2003)

 2. fajny artykuł, polecam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: