prof. Marian Gryboś (AM) uniewinniony przez komisję rektora R. Andrzejaka

Komisja rektora AM uniewinniła kierownika kliniki

 Gazeta Wyborcza Wrocław, Marzena Kasperska, Tomasz Wysocki, 2010-03-30,

Rektor Akademii Medycznej odrzucił zarzuty, jakie swojemu szefowi prof. Marianowi Grybosiowi postawiło sześcioro ginekologów. Teraz komisja uczelniana oraz Dolnośląska Izba Lekarska sprawdzą, czy lekarze naruszyli etykę, krytykując przełożonego…

Grupa ginekologów z I Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa przy ul. Chałubińskiego – profesorowie Marian Gabryś i Andrzej Karmowski oraz lekarze Małgorzata Pawelec, Bogusław Pałczyński, Łukasz Terpiłowski i Tytus Nowak – zarzuciła kierownikowi placówki nieudolność w jej zarządzaniu. Twierdzą, że nie stworzył on zespołów naukowych, planów badawczych oraz zadłuża klinikę. Podważyli jego lekarskie kompetencje: od lat ma unikać operowania trudnych przypadków, a jako konsultant dolnośląski w dziedzinie ginekologii onkologicznej ma stawiać błędne diagnozy i wysyłać na operacje ginekologiczne kobiety, które powinny trafić na inny oddział onkologiczny.

Wszystko opisali w liście, jaki na początku roku przekazali rektorowi Akademii Medycznej prof. Ryszardowi Andrzejakowi. Rektor powołał komisję, która miała zweryfikować zarzuty. We wtorek prof. Andrzejak wezwał do siebie autorów pisma. Powiedział, że komisja nie potwierdziła zarzutów wobec szefa kliniki przy Chałubińskiego i uznał sprawę za zamkniętą. Przyznał jedynie, że rzeczywiście prof. Gryboś nie operuje.

Jedna odpowiedź

  1. Bardzo dobrze, że zarzuty nie zostały potwierdzone. Wyżej wymienieni lekarze „czychają” na miejsce po profesorze. Ja jestem żywym przykładem, że profesor nie ucieka od operowania ciężkich przypadków, gdyż 9 lat temu wraz z ś.p. prof. Krystianem Blokiem operował mnie. Miałam raka jajnika IV stopnia (yolk sac tumor). Dzięki niemu teraz żyje i nie mam nawrotów. Z relacji nie tylko jego, ale również innych lekarzy byłam najcięższym przypadkiem w klinice. A niektórzy z wyżej wymienionych lekarzy nie dawali mi najmniejszych szans na przeżycie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: