Wykłady z zasad dobrych obyczajówUniwersytet nauczy żaków ogłady. Będzie etykieta

Gazeta Wyborcza Olsztyn, Marcin Wojciechowski 2010-08-22,

Wykłady z zasad dobrych obyczajów mają trwać 4 godziny. Będą one obowiązkowe tylko na studiach dziennych. Dlaczego władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wprowadzają taki przedmiot do programu nauczania? – Chcemy, żeby nasz absolwent był nie tylko fachowcem w swoim zawodzie, ale także człowiekiem dobrze wychowanym – odpowiada Wojciech Janczukowicz, prorektor UWM ds. dydaktycznych…
Początkowo przedmiot ten miał się nazywać „ABC dobrego wychowania”, później – „Etykieta studencka”. Na koniec pozostała jednak sama „Etykieta”. – A bierze się to z tego, że braki w wychowaniu dostrzegamy również u nauczycieli akademickich – wyjaśnia prorektor. – Dlatego zdecydowaliśmy, że w ramach kursu pedagogicznego na wykłady z etykiety będą chodzić także asystenci i adiunkci, czyli przedstawiciele młodej kadry uniwersyteckiej. Wizytując zajęcia na swoim wydziale, sam byłem kiedyś świadkiem, jak wykładowca spóźnił się ponad 15 minut.

Student, któremu spodobają się zajęcia z etykiety, będzie mógł zapisać się na ten przedmiot w zakresie rozszerzonym aż do 30 godzin.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: