Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów pozbawiła Wydział Lekarski AM prawa do nadawania habilitacji

Wrocławska Akademia Medyczna zasłużyła na taką karę

Gazeta Wyborcza Wrocław, Tomasz Wysocki 2010-10-01

Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów pozbawiła Wydział Lekarski AM prawa do nadawania habilitacji. Doprowadzili do tego dziekan, rektor, minister zdrowia i profesorowie wydziału, unikając decyzji w sprawie postawionego rektorowi zarzutu popełnienia plagiatu. Zła opinia o wrocławskiej medycynie poszła w Polskę

<!–1–>

Profesorowie z Centralnej Komisji i tak wykazali się sporą cierpliwością. Od ich decyzji o wznowieniu procedury habilitacyjnej prof. Ryszarda Andrzejaka minęło półtora roku. Ale nakaz CK był przez wiele miesięcy lekceważony przez dziekan WL prof. Jolantę Antonowicz-Juchniewicz. W kolejnych pismach władze wydziału podważały jego zasadność. Pierwszy raz o możliwości ograniczenia uprawnień Centralna Komisja ostrzegła wydział w grudniu ubiegłego roku, potem przypominano o tym jeszcze kilka razy. Tymczasem dziekan Antonowicz-Juchniewicz działała według zasady: dwa kroki wprzód, trzy w tył. Symulowała postęp w wyjaśnieniu sprawy, powołując np. komisję, której ustalenia nie miały żadnego znaczenia, albo realizując tylko część poleceń Komisji (powołano tylko dwóch recenzentów habilitacji rektora, zamiast trzech, jak chciała CK)…..
Dzisiaj nie wiadomo jeszcze, jakie decyzje podejmą władze uczelni. Profesor Andrzejak nie komentuje postanowienia Centralnej Komisji, bo oficjalnie nic o nim nie wie. Przed poniedziałkową inauguracją roku akademickiego na AM dokument do rektoratu raczej nie dotrze. Rektor w mowie inauguracyjnej będzie pewnie mówił o sukcesach swojej uczelni. Co mogą pomyśleć ci, którzy wiedzą już o decyzji Centralnej Komisji?

Wyjaśnieniem sprawy prof. Ryszarda Andrzejaka zajmą się teraz naukowcy z innej uczelni medycznej, dzisiaj jeszcze nie wiadomo której.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: