Czy premier ruszy na ratunek uczelni ?

Były rektor AM pisze: Premierze, ratuj naszą uczelnię

Gazeta Wyborcza Wrocław, Tomasz Wysocki 2010-10-12

W dramatycznym liście były rektor Akademii Medycznej prof. Leszek Paradowski wezwał premiera Donalda Tuska, by zmusił minister zdrowia do powstrzymania postępującej degradacji wrocławskiej uczelni

To reakcja na zawieszenie przez Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów Wydziałowi Lekarskiemu uczelni uprawnień do prowadzenia habilitacji i procedur profesorskich. Kara została nałożona za przeciąganie wyjaśniania oskarżeń o plagiat rektora prof. Ryszarda Andrzejaka…………..
– Rektor się kompromituje – ocenia list prof. Paradowski. – Na inauguracji roku akademickiego w jednym z pierwszych rzędów siedział prof. Tadeusz Szulc, wiceprzewodniczący CKKdsSiT. Była okazja zapytać, czy rzeczywiście zapadła decyzja o odebraniu uprawnień. A już mówienie o braku telefonu to krętactwo. Nie mogę dłużej znosić takiego zakłamania.

Przedstawiciel CK: – Uzasadnienie prawne decyzji o zawieszeniu uprawnień do habilitacji i procedur profesorskich jest już gotowe. Najprawdopodobniej na poniedziałkowym spotkaniu zatwierdzi je prezydium CKKdsSiT. Dokument jeszcze tego samego dnia zostanie wysłany do Wrocławia.

A co z ewentualnymi habilitacjami, procedurami profesorskimi, z których przeprowadzenia rektor Andrzejak nie zamierza rezygnować? – pytamy.

– Bez akceptacji CKKdsSiT te tytuły będą nieważne. Wnioski o nadanie tytułu profesora przekazuje kancelarii prezydenta Centralna Komisja, a nie każda uczelnia z osobna. Takie są procedury – tłumaczy przedstawiciel CKKdsSiT.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: