Obecna sytuacja na AWFiS w opinii b. rektora

Arogancja nowej władzy

blog: Tadeusz Huciński odwołany Rektor AWFiS, 10 stycznia 2011,

 

Liczba zwolnionych z Uczelni pracowników po odwołaniu mnie z funkcji rektora AWFiS w Gdańsku przekroczyła już 30 osób. Dla grupy trzymającej obecnie władzę nie mają znaczenia takie kryteria jak: kwalifikacje, dorobek naukowy, osiągnięcia, zaangażowanie w działalność na rzecz środowiska czy staż pracy w naszej Akademii. Najważniejszymi są, lojalność wobec nowej tymczasowej władzy oraz negatywny stosunek do mojej osoby.

Podejmowane obecnie decyzje personalne ignorują nie tylko obowiązujące w naszym kraju dobre obyczaje akademickie, ale także demokratyczne normy prawne, co oczywiście znajdzie swoje odzwierciedlenie w orzeczeniach sądowych, które wygenerują dodatkowe olbrzymie koszty finansowe. Uczelnia będzie musiała wypłacić zwolnionym zadośćuczynienia w postaci bardzo wysokich odszkodowań.

Prof. nadzw. dr hab. Mariusz Gizowski, wybitny naukowiec i dydaktyk autor wielu publikacji książkowych i kilkuset artykułów, któremu tymczasowy rektor Waldemar Moska przekazał ostatnio wypowiedzenie pełni w Uczelni funkcję senatora Senatu AWFiS, członka Rady Wydziału Wychowania Fizycznego, członka Komisji Dyscyplinarnej ds. Nauczycieli Akademickich AWFiS, członka Komitetu Wydawniczego AWFiS oraz członka Kolegium Redakcyjnego Wydawnictwa Uczelnianego AWFiS i wiceprzewodniczącego Z. N. P. Widocznie tymczasowemu rektorowi W. Mosce nie odpowiada taka charyzmatyczna osobowość.

Dr Jerzy Płoszaj, po uzyskaniu pozytywnej opinii dziekana Szwarca, złożył habilitację i stał się przez to zagrożeniem dla wielu leniwych, ale lojalnych wobec nowej władzy, naukowców AWFiS. Warto w tym miejscu przypomnieć, że dr Płoszaj w przeszłości był czynnym sportowcem, reprezentantem uczelnianego klubu AZS AWF Gdańsk, z którym osiągał sukcesy międzynarodowe, był akademickim mistrzem Polski w judo w 1985r, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski juniorów i seniorów w judo. Jako osoba łącząca teorię z praktyką stanowił więc najbardziej pożądany wzór osobowościowy pracownika uczelni.

Ciekawe co na to jego młodsi klubowi koledzy, mistrzowie olimpijscy, Leszek Blanik i Adam Korol, którzy swego czasu zarzucali mi „niszczenie ludzi”?
Przypomnę, że przez dwa lata swojego urzędowania zwolniłem sześć osób, w tym dwie podejrzewane przez CBA o niegospodarność i korupcję

Autor: Tadeusz Huciński

 

Komentarze 2

  1. Gdańsk. AWFiS: Były rektor niemile widziany
    http://www.dziennikbaltycki.pl/aktualnosci/353818,gdansk-awfis-byly-rektor-niemile-widziany,id,t.html
    Senat gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu uznał odwołanego rektora Tadeusza Hucińskiego za „osobę niepożądaną na uczelni”. ….

  2. […] z uczelni gdańskich – AWFiS, od dawna zresztą znanej z wysokiego poziomu patologii: [ Obecna sytuacja na AWFiS w opinii b. rektora. Polityka kadrowa. Arogancja nowej władzy – 19.01.2011. ] a po upływie lat, jakby nigdy nic, uczelnia ta przekształciła […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: