Tragiczna sytuacja finansowa profesorów na uczelniach

Etaty pani minister

Dziennik Polski, 8.04.2011, Anna Kolet-Iciek

Wieloetatowość na polskich uczelniach przybrała postać patologii. Z badań wynika, że około 70 proc. profesorów pracuje na więcej niż jednym etacie. ..

Prof. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, zarabia w trzech miejscach: w Urzędzie Miasta, w UJ oraz w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Jak wynika z oświadczeń majątkowych prezydenta, w Urzędzie Miasta zarabia 12,5 tys. zł miesięcznie. Jego dochody z pracy w Krakowskiej Akademii, szkoły, której był współzałożycielem – są większe – 17 tys. zł miesięcznie. Do tego dochodzi pensja na Uniwersytecie Jagiellońskim – 7,5 tys. zł.

Ile zajęć ma na uczelni? Tego jej władze nie chcą ujawnić. Oficjalnie w Krakowskiej Akademii dowiedzieliśmy się, że pensum profesorskie wynosi od 120 do 180 godzin rocznie. W Uniwersytecie Jagiellońskim prof. Majchrowski ma kilka godzin zajęć tygodniowo.

Informacje o zarobkach prezydenta sprowokowały radnych do pytania: gdzie prezydent dorabia: czy w Urzędzie Miasta czy też na uczelniach?

Według Grzegorz Stawowego, radnego PO, z oświadczenia majątkowego prezydenta wynika, że zarządzanie miastem to jego dodatkowe hobby, a głównie zajmuje się wykładaniem…

Jedna odpowiedź

  1. Jakie znowu pensum profesorskie? Jeden z byłych rektorów od blisko 10 lat nie prowadzi dydaktyki w ogóle.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: