Spadek po rektorze Andrzejaku

Akademia Medyczna. Spadek po rektorze Andrzejaku

Tomasz Wysocki 2011-05-07,Wyborcza Wrocław

Ministerstwo Zdrowia dało się wykiwać prof. Ryszardowi Andrzejakowi. Rektor Akademii Medycznej tak podyktował warunki dymisji, że zabezpieczył stanowiska dla swoich stronników na uczelni, a z gry o władzę wyciął największego krytyka…..Kolejną osobą, która poniesie konsekwencje negocjacji prof. Andrzejaka z urzędnikami resortu zdrowia, będzie nowy rektor Akademii Medycznej. Wybory muszą się odbyć w ciągu miesiąca. Ale – jak zapowiada ministerstwo – na nowo wybrani zostaną tylko rektor i prorektor do spraw nauki. Zatem w swoich gabinetach zostanie troje dotychczasowych prorektorów: prof. Jerzy Rudnicki, prorektor ds. klinicznych, prof. Mariusz Zimmer, prorektor ds. dydaktycznych oraz prof. Halina Milnerowicz, prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni. To jedni z najbardziej zagorzałych obrońców prof. Andrzejaka.

Tymczasem pewne jest, że wybory wygra osoba, która będzie chciała odbudować wizerunek uczelni, ktoś spoza kręgu współpracowników dotychczasowego rektora. Zdobędzie zaufanie profesury, pracowników i studentów, ale bez mocnego, lojalnego wsparcia wśród najbliższych współpracowników nowy rektor niczego nie ugra. Trudno sobie wyobrazić, aby trójka prorektorów zostawionych w spadku po Andrzejaku z takim samym zapałem walczyła o uzdrowienie uczelni, jak do tej pory broniła rektora.

Winne tej sytuacji jest Ministerstwo Zdrowia, które od początku sprawy rektora wrocławskiej AM działa wyjątkowo nieudolnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: