Żadna z uczelni nie zdawała sobie sprawy, że zatrudniała hochszta­plera

Profesor doktor kserowany

Marek Wroński . Polityka,20 ,2011

Sukces ma wielu ojców, a porażka jest zawsze sierotą – stąd trudno ustalić, kto sprowadził w progi Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach niemiecko-izraelskiego naukowca dr. Noaha Rosenkranza. Ten 44-letni prawnik przedstawił kserokopie dyplomów, według których jest po doktoracie z prawa międzynaro­dowego, obronionym w 1996 r. na Freie Universitat Berlin („Prawo państwa członkowskiego w systemie prawa euro­pejskiego po przystąpieniu do Wspólnoty Europejskiej”). Miał też dyplom obronio­nej w języku niemieckim w 2006 r. w Izraelu habilitacji („Orzeczenia prejudykatowe Trybunału Europejskiego”)…..

Zaskakuje łatwość, z jaką Noah Rosen­kranz, bez polskiego paszportu (za to legitymujący się paszportami niemieckim i izraelskim), znalazł zatrudnienie jako profesor na czterech polskich uczel­niach. Każda zatrudniła go z narusze­niem prawa. Zapewne długo by jeszcze prosperował, gdyby nie rzetelność Ma­riusza Dudy, kierownika Działu Spraw Pracowniczych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, który polecił sprawdzenie zagranicz­nych dyplomów cudzoziemca. I w koń­cu bańka pękła…

Wygląda na to, że żadna z uczelni, któ­rym prof. Rosenkranz jeszcze parę mie­sięcy temu przydawał blasku, nie zdaje sobie sprawy, że zatrudniała hochszta­plera. I że wszystkie się ośmieszyły.

Komentarze 2

  1. Czy tylko zatrudniano hochsztaplera , a moze kogos z wywiadu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: