Im mniej pracy, tym większe wynagrodzenie

N.Sącz. Rektor PWSZ będzie mniej wykładał i więcej zarabiał?

sadeczanin.info, 2011-09-28 

Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu dał rektorowi tej uczelni podwyżkę o 4 tys. zł brutto miesięcznie, przez cztery lata do końca kadencji. Równocześnie ubyło mu obowiązkowych zajęć – aż o połowę. Uczelnia wyjaśnia, że rektor ma dużo pracy, a w budżecie uczelni zostały nadwyżki.

Profesor Zbigniew  Ślipek, rektor PWSZ, jest człowiekiem bardzo zapracowanym. Oprócz pracy w Nowym Sączu udziela się też, jako profesor, na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie (katedra Inżynierii Mechanicznej i Agrofizyki). Jego podwładni i studenci, czyli członkowie Senatu PWSZ w Nowym Sączu, w uznaniu wkładu pracy dla uczelni przegłosowali w lipcu podwyżkę wynagrodzenia rektora o 4 tys. zł ( wszystkie kwoty brutto) miesięcznie. Profesorska podstawa, którą dostaje rektor Ślipek wynosi nieco ponad 5 tys. zł.. Dodatek funkcyjny to ponad 3 tys. zł. Po zmianie uchwały dodatek funkcyjny były wyższy o 4 tys. zł. W sumie 5 tys. zł podstawy i 7 tys. zł dodatku. Razem 12 tys. zł.

Zmartwieni nadmiarem obowiązków członkowie uczelnianego Senatu okroili mu też o połowę liczbę zajęć. Senat PWSZ podjął uchwałę, która o połowę zmniejsza liczbę zajęć dydaktycznych do 60 godzin w roku akademickim. Wychodzi po 30 godzin akademickich na semestr.

….Uchwała została przyjęta jednogłośnie…

Reklamy

Komentarze 2

  1. i cóż w tym nadzwyczajnego, a jakie pensyjki mają szefowie firm komunalnych albo państwowych spółek ?

  2. Właśnie to że to jest standard a nie coś nadzwyczajnego obrazuje poziom patologii uczelnianej – Uczelnie w stanie bankructwa mają nadwyżki i przeznaczają je nie na naukę, na ubogich asystentów, tylko na podwyżki wieloetatowych rektorów. To jasno dokumentuje, że zwiększenie nakładów na tak patologiczną ‚naukę’ da tylko w efekcie podwyżki dla i tak mających sporo i nierobiących wiele . Brak pieniędzy nie jest przyczyną patologii, to nadwyżki generują patologie w tym systemie. Trzeba zmienić system aby finansować prace a nie-pracę !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: