Autonomia umów ze studentami

Minister apeluje w sprawie studenckich umów, KRASP daje wolną rękę rektorom

Rzeczpospolita, pap, jaga 27-10-2011

Minister nauki i prezes UOKiK zaapelowały do rektorów o zawieranie umów ze studentami. Z kolei przewodniczące Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Parlamentu Studentów RP uzgodniły, że o podpisywaniu umów mają decydować poszczególni rektorzy.

„Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, kierując się dobrem studentów i ochroną ich interesów, po spotkaniu w czwartek apelują wspólnie do rektorów uczelni wyższych o niezwłoczne zawieranie umów ze studentami studiów stacjonarnych, określających warunki odpłatności za usługi edukacyjne” – czytamy w oświadczeniu minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbary Kudryckiej i prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel…

….Na spotkaniu z rektor UW Kita przedstawiła też założenia wzorcowej umowy student-uczelnia, przygotowanej przez studentów w kilku wersjach

Wersja minimum zawiera definicję studiów, określa czas ich trwania, liczbę semestrów, podstawowe informacje co dana osoba studiuje i w jakiej lokalizacji. „Zawiera też katalog wymienionych w ustawie opłat, dotyczących ew. powtarzania semestru, realizacji programu studiów poza limitem punktów ECTS, zajęć w języku obcym, itp.” – wyliczała Kita. Zapowiedziała, że wzorzec ten zostanie przesłany do wszystkich rektorów i studenckich samorządów.

serwis MNiSW

czwartek, 27 października 2011

Prezentujemy treść wspólnego apelu minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbary Kudryckiej i prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel o niezwłoczne zawieranie umów ze studentami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: