Uczelnie będą mogły na bieżąco uwzględniać wyniki badań w programach kształcenia

Szkoły wyższe łatwiej spełnią wymogi kadrowe i zmienią prowadzone zajęcia

Łukasz Guza,  Dziennik Gazeta Prawna, 2 kwietnia 2012

Uczelnie będą mogły na bieżąco uwzględniać wyniki badań w programach kształcenia. Wpłynie to na poprawę jakości nauczania studentów….Szkoły wyższe, które chcą udoskonalać programy kształcenia, będą mogły zmienić zajęcia dydaktyczne w wymiarze do 30 proc. punktów ECTS, jakie student może zdobyć w jednym cyklu kształcenia (np. na studiach licencjackich)….– To dobre rozwiązanie. Postęp naukowy w niektórych dyscyplinach jest bardzo szybki i uczelnie powinny mieć możliwość uwzględnienia tego w procesie kształcenia – tłumaczy prof. Andrzej Mania, prorektor ds. dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego…..

Polskie uczelnie mają albo problem ze zbyt liczną kadrą, albo z jej niedoborami. Tworząc przepisy, warto pamiętać, że minimum kadrowe ma zapewnić odpowiednią jakość kształcenia i jakiekolwiek ułatwienia w tym zakresie nie powinny powodować ryzyka, że będzie ona obniżona – mówi prof. Andrzej Mania.

Podkreśla, że każda uczelnia powinna przywiązywać wagę do zapewnienia odpowiedniej liczby nauczycieli akademickich przez cały cykl kształcenia, a nie tylko zatrudniać ich w sposób, który zapewnia spełnianie ustawowych wymogów…

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: