Zawieszenie postępowania dotyczącego nadania tytułu naukowego profesora

Dziekan wydziału sztuki oskarżany o plagiat i szykany

Tomasz Kurs, Marcin Wojciechowski, Gazeta Wyborcza – Olsztyn, 31.03.2012
 Piotr Obarek chce ponownie kierować wydziałem sztuki uniwersytetu. Tuż przed wyborami światło dzienne ujrzały dwie, mogące mu zaszkodzić, sprawy – oskarżenia o plagiat i szykany..
..Legitymujący się tytułem doktora habilitowanego i profesora UWM naukowiec chce zostać profesorem zwyczajnym, czyli tzw. belwederskim, mianowanym przez prezydenta RP. Stosowny wniosek już w ub. roku złożył do Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych. Niedawno jednak nastąpił niespodziewany zwrot, bo komisja dostała wiadomość, że jedna z prac naukowych dziekana to plagiat..
..Komisja w Warszawie sprawdza teraz to doniesienie. – Zawiesiliśmy postępowanie dotyczące nadania tytułu naukowego profesora i wznowimy je lub nie, dopiero po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności – mówi Piotr Korczala, dyrektor biura Centralnej Komisji…
..Pikanterii sprawie dodaje fakt, ze na wydziale sztuki właśnie trwają wyboryi Piotr Obarek po raz kolejny chce zostać dziekanem. Za pierwszym podejściem zabrakło mu poparcia, mimo że był jedynym kandydatem. Otrzymał 14 głosów, 15 elektorów było przeciw, a jeden się wstrzymał. 19 kwietnia dziekan znowu będzie walczył o reelekcję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: