Rzecznik uważa, że pracowników uczelni powinna cechować godność w postępowaniu

Nie ma (na razie) reakcji UWM na kłótnie artystów

Marcin Wojciechowski – Gazeta Wyborcza – Olsztyn,13.04.2012

Rektor olsztyńskiego uniwersytetu wstrzymuje się z ostateczną decyzją co do sposobu wyjaśnienia konfliktu na wydziale sztuki. Póki co rzecznik dyscyplinarny ds. nauczycieli akademickich zasugerował mu, żeby sprawę oceniła uczelniana komisja etyki…

..To typowy interpersonalny konflikt dotyczący de facto kampanii wyborczej na wydziale sztuki – mówi prof. Zbigniew Endler. – Zgromadzony materiał nie dał mi podstaw prawnych do wszczęcia postepowania dyscyplinarnego. Każda ze stron tego sporu na poparcie swojej wersji przebiegu spotkania przedwyborczego miała świadków. Dlatego ja nie byłem w stanie rozstrzygnąć, kto tu kłamie, a kto mówi prawdę.

Rzecznik uważa jednak, że pracowników uczelni powinna cechować godność w postępowaniu. Dlatego zasugerował rektorowi skierowanie tej sprawy do uczelnianej komisji etyki. – Moim zdaniem komisja powinna ocenić teraz, czy zachowanie zarówno pana Obarka, jak i pani Jaskólskiej w tym przypadku było po prostu godne nauczyciela akademickiego – tłumaczy. – Natomiast panią profesor dodatkowo poinformowałem, że jeśli jej dobra osobiste zostały naruszone, to może o tym powiadomić prokuraturę.

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. „Na kwietniowym posiedzeniu Prezydium CK wznowiono przewód artystyczny I stopnia dr. hab. Piotra Obarka, prof. UWM, obecnego dziekana Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. (…)
    Mam nadzieję, że rektor Józef Górniewicz nie przejdzie wobec powyższego faktu obojętnie. W rzetelnym uniwersytecie dziekan, któremu z powodu zarzutów nierzetelności naukowej centralny urząd administracji państwowej (a takim właśnie jest Centralna Komisja) wznowił przewód doktorski, nie może funkcjonować jak gdyby nigdy nic na oczach zgorszonych studentów i nauczycieli akademickich. W takich przypadkach dziekan albo z własnej inicjatywy rezygnuje z urzędu, albo zostaje zawieszony przez rektora w pełnieniu swojej funkcji. Chciałbym też zwrócić uwagę, że plagiaty naukowe nie przedawniają się, dlatego ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym nakłada na rzecznika dyscyplinarnego, prof. Zbigniewa Endlera, konieczność wszczęcia wyjaśniającego postępowania dyscyplinarnego z urzędu.” ( Marek Wroński FA 05/2012)

    I co ? I nic ! Wielkie, smutne nic…Pan dziekan jak był , tak i jest bezkarny i śmieje się w twarz… Smutny obraz rzeczywistości…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: