Polska nauka jeszcze nigdy w historii nie otrzymała tak ogromnego wsparcia

Inwestycyjny boom w polskiej nauce

JACEK KOWALCZYK – Puls Biznesu, 4.05.2012

Polska nauka przeżywa boom inwestycyjny. Od wejścia Polski do Unii Europejskiej rząd zainwestował w uczelnie i ośrodki badawcze 18,6 mld zł — wynika z danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jak na polskie warunki — to ogromna kwota.

— Polska nauka jeszcze nigdy w historii nie otrzymała tak ogromnego wsparcia. Mimo globalnego kryzysu, nakłady na naukę w polskim budżecie w ostatnich latach konsekwentnie rosły — zaznacza Barbara Kudrycka, minister nauki…..Inwestycje polegały głównie na tworzeniu lub modernizacji laboratoriów badawczych, często za rządowe granty budowane były też systemyinformatyczne, e-biblioteki czy remontowane budynki.

„Puls Biznesu”: Inwestycyjny boom w polskiej nauce

PAP – Nauka w Polsce, 4.05.2012

….Polska pod względem rządowych wydatków na badania i rozwój już w 2010 r. prawie dogoniła średnią unijna wynoszącą 0,27 proc. PKB, podczas gdy nasz rząd przeznaczył na ten cel 0,26 proc. PKB. Teraz, chociaż jeszcze nie ma danych za rok ubiegły, powinniśmy być powyżej średniej unijnej, bo w 2011 r. rządowe wydatki na badania i rozwój w Polsce dalej szybko rosły.

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. […] KOWALCZYK – Puls Biznesu, 4.05.2012) .’Od wejścia Polskido Unii Europejskiej rząd zainwestował w uczelnie i ośrodki badawcze 18,6 mld zł — wynika z […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: