Korupcja wyborcza pod lupą

„Domagamy się, by Handke ustąpił”. Nowa awantura na AS

Gazeta Wyborcza- Szczecin, 14.05.2012

Korupcję wyborczą zarzucają rektorowi Akademii Sztuki prof. Ryszardowi Handke związki zawodowe i część pracowników uczelni. Domagają się, by zrezygnował ze stanowiska i rozpisał powtórne wybory.

…Awantura w AS trwa od marca i ma bezpośredni związek z pierwszymi wyborami władz uczelni. Prof. Ryszard Handke, rektor wskazany po powstaniu uczelni przez ministra kultury, nie dopuścił do obecnych wyborów pracowników naukowych, którzy na AS mają drugi etat (tzn. pracują też na innych uczelniach), by – jak twierdzi opozycja Handkego – zapewnić sobie zwycięstwo. W geście protestu z kandydowania zrezygnował jedyny ew. kontrkandydat Handkego – prof. Bohdan Boguszewski. Wybory elektorów w końcu unieważniono – na polecenie ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego. Na początku maja odbyły się ponownie. Zdaniem związków zawodowych pracowników AS były sterowane, bo… Handke tuż przed nimi zatrudnił pięciu nowych pracowników naukowych z prawem do głosowania.

– To korupcja wyborcza – oświadczyła w poniedziałek na konferencji prasowej dziekan wydziału sztuk wizualnych dr Mirosława Jarmołowicz. – Wybory elektorów 9 maja odbyły się niezgodnie z prawem..

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. A oto do czego może doprowadzić korupcja http://pisaneinaczej.blogspot.com/2012/04/korupcja-i-jej-konsekwencje.html mam nadzieję, że te czarnowidztwo się nie spełni

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: