Raj tysięcy studiujących i budujących swoją przyszłość Polaków zniknął

Niezbędna uniwersytecka kontrrewolucja

Tomasz Terlikowski,  Gazeta Polska, 9.05.2012

Kolejne edukacyjne reformy kompletnie zniszczyły polską edukację. I nie ma się co oszukiwać, że można to zmienić, odwołując się jedynie do kolejnej reformy czy nawet rewolucji (a do takiej też się już nawołuje). Tak długo, jak nie wrócimy do klasycznych korzeni wychowania i edukacji, nic się nie zmieni. A na razie nie ma chętnych do odważnych decyzji.

Na zielonej wyspie powszechnej szczęśliwości pojawiły się kolejne rysy. Pracodawcy zaczęli narzekać na jakość wykształcenia oferowanego przez polskie uniwersytety i uczelnie wyższe. Ich zdaniem nie spełniają one swojej roli. I jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki okazało się, że w jakiejś sferze życia nie jest dobrze, a nawet więcej, że jest dramatycznie źle. Prof. Ewa Nawrocka zaczęła mówić o powszechnym kłamstwie, w którym pracownicy naukowi chronią swoje etaty, udając, że wykładają, a studenci udają, że się uczą, byle tylko dostać papierek. System produkować ma chronicznych bezrobotnych, co jest kolejnym stawianym mu zarzutem… Słowem akademicka arkadia, raj tysięcy studiujących i budujących swoją przyszłość Polaków zniknął….

Reklamy

Komentarze 2

  1. […] Najnowsze komentarze wilk o Stały się prywatnymi folwarkami samodzielnej kadry naukowejMarek o Stały się prywatnymi folwarkami samodzielnej kadry naukowejmk o Reforma niewiele zmieniła od czasów PRLPatologie akademickie w mediach w roku 2012 (II kwartał) « ETYKA I PATOLOGIE POLSKIEGO ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO o O jednym z głównych mechanizmów podtrzymujących patologie..Patologie akademickie w mediach w roku 2012 (II kwartał) « ETYKA I PATOLOGIE POLSKIEGO ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO o Raj tysięcy studiujących i budujących swoją przyszłość Polaków zniknął […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: