System kształcenia w Polsce jest zły, a wyższe uczelnie obniżają poziom

Prof. Michał Heller skrytykował coraz niższy poziom nauczania na wyższych uczelniach

tvp.info 12.05.2012

– System kształcenia w Polsce jest zły, a wyższe uczelnie obniżają poziom – jeden z najbardziej znanych naukowców świata, ks. prof. Michał Heller skrytykował polskie szkolnictwo, a zwłaszcza szkoły wyższe. Powiedział to, odbierając doktorat honoris causa na Uniwersytecie Jagiellońskim….I zapewne to umiłowanie prawdy sprawiło, że prof. Heller zamiast chwalić, totalnie skrytykował poziom nauczania na wszystkich jego poziomach, a zwłaszcza na uczelniach.

– System licencjatów ma upowszechnić wyższe wykształcenie, w istocie nie wyższe tylko półwyższe i upowszechnić czyli zrównać tj. czyli obniżyć poziom – twierdził ks. prof. Michał Heller, doktor honoris causa UJ. – Dobrze, że będzie powszechniej, bo każdy będzie znał alfabet i cztery działania, ale ja oczekuję od swojego studenta czegoś więcej, żeby napisał poprawnie swój tekst i od czasu do czasu przeczytał książkę.

Profesor Heller wezwał do powrotu elitarnego kształcenia na uczelniach wyższych…..Niestety, wartość uniwersyteckich dyplomów weryfikuje bardzo brutalnie rynek pracy. W Polsce już co dziesiąty bezrobotny to absolwent wyższej uczelni.

– Uczelnie nie wywiązują się ze swojego podstawowego obowiązku czyli rozliczania swoich pracowników z wyników pracy, każdy pracujący powinien być oceniany za wyniki swojej pracy i takie same reguły powinny być w szkolnictwie wyższym – uważa dr Kazimierz Sedlak z firmy Sedlak&Sedlak Doradztwo Personalne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: