O powrót do finansowej przeszłości (z czasów Leszka Millera)

Krajowa Sekcja Nauki „Solidarności” wzywa do protestu na uczelniach

wpolityce.pl 16.06.2012

Do przeprowadzenia akcji informacyjnych i protestacyjnych na przełomie września i października w uczelniach publicznych w kraju wezwało w sobotę podczas obrad w Katowicach Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Nauki NSZZ Solidarność……

W sobotę, delegaci przygotowali także treść apelu „o ratowanie polskiej nauki i szkolnictwa wyższego” skierowanego m.in. do prezydenta Bronisława Komorowskiego, rządu, Sejmu i Senatu.

Zmianom systemowym o charakterze głównie organizacyjnym nie towarzyszy stosowne zwiększenie nakładów finansowych ze środków publicznych

– napisali delegaci. Ich zdaniem

obniżających się nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe” nie można tłumaczyć „kryzysem gospodarczym”, ponieważ inwestowanie w te dziedziny „daje możliwość elastycznego reagowania na zmiany technologiczne i demograficzne mające wpływ na rynek pracy.

Delegaci postulują m.in. zwiększenie finansowania nauki i szkolnictwa wyższego, rekomendują powrót do przyjętej w 2001 roku koncepcji ładu płacowego w szkolnictwie wyższym poprzez wprowadzenie zapisów ustawowych gwarantujących w uczelniach publicznych poziom średnich płac.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: