Przykład rozwoju nauki dzięki habilitacji białoruskiej

Zespół uznał, a rektor czeka na opinię

radio Szczecin, 1.06.2012

Rozprawa habilitacyjna Jerzego Eidera i uzyskany na jej podstawie stopień naukowy powinny zostać unieważnione – uznał Zespół ds. Dobrych Praktyk Akademickich przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Opinię zatwierdziła już minister Barbara Kudrycka. Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego czeka natomiast na oficjalne pismo z resortu, które jest właśnie przygotowywane..

…..Zespół ds dobrych Praktyk Akademickich zasugerował rozpatrzenie przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego możliwości wystąpienia do Wyższej Komisji Atestacyjnej Białorusi w Mińsku z informacją, że Prokuratura Rejonowa w Szczecinie stwierdziła fałszywość danych w habilitacji prof. Jerzego Eidera oraz, że powołanie go na stanowisko dziekana Wydziału Kultury Fizycznej było zachowaniem nieetycznym…

…..Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowuje obecnie informację do Rektora US oraz do Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów o sentencji opinii Zespołu.

Zespół ds. Dobrych Praktyk Akademickich sugeruje również, że rozprawa i uzyskana na jej podstawie habilitacja powinny zostać unieważnione.

WIADOMOŚCI Z SAL SĄDOWYCH

Marek Wroński, Forum Akademickie, 3/2008

BIAŁORUSKA HABILITACJA

….W całej tej historii jest więcej smaczków i szczegółów, po poznaniu których zapewne kilku członków Prezydium CK zamieniłoby się w słup soli, mimo że niejedno już widzieli. Muszę tutaj oczywiście dodać, że ocena poziomu białoruskich i litewskich habilitacji zgodnie z prawem nie wchodzi w kompetencje CK, dlatego nauki wychowania fizycznego tak bujnie się rozwijają w naszym kraju! Niestety, brak miejsca nie pozwala mi przytoczyć historii pracy naukowej prof. Eidera w pełnej krasie.

Uniwersytet nie reaguje, zapłaci Olimpijczyk?

24 Kurier-serwis Kuriera Szczecińskiego, 15.06.2012

Szczecin. Duma szczecińskiego sportu, wioślarz Marek Kolbowicz obronił w tym tygodniu pracę doktorską. Jego promotorem był prof. Jerzy Eider – naukowiec, któremu zarzuca się dokonanie plagiatu.

Plagiator dziekanem

Leszek Wójcik , Kurier24, 2011-02-03 1

Dziekanem nowego wydziału Uniwersytetu Szczecińskiego – Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia – został prof. Jerzy Eider, bohater wielu drukowanych w „Kurierze” artykułów. Dodajmy, negatywny bohater.

W naszych tekstach ujawniliśmy, że naukowiec w swojej pracy habilitacyjnej dopuścił się plagiatu! To przestępstwo nie wpłynęło jednak na jego karierę naukową. Jak widać, nie przeszkadza mu również piąć się po szczeblach uniwersyteckiej administracji.

Przypomnijmy, że Jerzy Eider obronił pracę habilitacyjną w 2001 r. w białoruskim Mińsku. Mógł tak zrobić, bo zgodnie z ówczesnymi przepisami, polscy pracownicy naukowi mogli zdobywać kolejne stopnie i tytuły naukowe za wschodnimi granicami Polski – bez potrzeby zatwierdzenia przez Centralną Komisję Kwalifikacyjną działającą przy Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu……

niejasności związanych z pracą prof. Eidera jest dużo więcej. Okazało się np., że recenzent monografii (jak twierdzi) w ogóle jej nie czytał, nawet jej nie widział. Ponadto odkryliśmy, że Eider nie wykonał badań, które ponoć przeprowadził w polickim liceum – w swojej pracy kilkakrotnie się na nie powołuje. Ich wyniki, z tego co ustaliliśmy, nasz profesor przepisał z pracy magisterskiej jednego ze swoich studentów. Oczywiście nigdzie nie podając nazwiska autora. A to jest plagiat.

Wątpliwości dotyczące pracy habilitacyjnej prof. Eidera zostały przez uczelnię przemilczane, choć przecież sprawa dotyczy jej pracownika….

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: