Praca naukowo-dydaktyczna jest jedyną dopuszczalną formą dodatkowej pracy prokuratorów

Kiedy prokurator może być wykładowcą? W czasie pracy?

Gazeta Wyborcza-Rzeszów, 19.06.2012
Prokurator apelacyjny w Rzeszowie i jej zastępcy wykładają na wyższych uczelniach. I nie ma tym nic dziwnego, bo praca naukowo-dydaktyczna jest jedyną dopuszczalną formą dodatkowej pracy. Ale robią to w czasie godzin pracy.

…Szefowa prokuratury oraz jej zastępcy wykładają na wyższych uczelniach. Anna Habało oraz Damian Mirecki – prowadzą zajęcia na WSPiA, Andrzej Kiełtyka na Politechnice Rzeszowskiej……Temu co dzieje się w rzeszowskiej Prokuraturze Apelacyjnej bacznie przygląda się Prokurator Generalny. – Prokurator poprosił Annę Habało o wyjaśnienia. Te, które otrzymał nie wyjaśniały wszystkich wątpliwości. Dlatego poprosił o ich uzupełnienie – informuje Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Generalnej.

Szef prokuratury oczekuje m.in. informacji o pracy na uczelni prokuratora Niezgody. Prokuratura musi rozstrzygnąć czy praca na stanowisku prodziekana narusza zasady stanu spoczynku. – W całym kraju pracę dydaktyczną jako dodatkowe zajęcie, wykonuje bardzo nieliczne grono prokuratorów – stwierdza rzecznik.

Zatrudnianie czynnych sędziów, prokuratorów stało się zasadą na rzeszowskiej uczelni. – W obecnych czasach m.in. pracodawcy i media postulują za większym upraktycznieniem zajęć. Aby sprostać tym wymaganiom, uczelnie muszą więc organizować zajęcia z udziałem praktyków. W związku z tym zatrudnienie przez WSPiA pani prokurator Anny Habało jest znakomitym przykładem korzystania z wiedzy doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych osób. Na takich rozwiązaniach zyskują nie tylko studenci, ale również pracodawcy i obywatele – mówi Przemysław Pawlak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: