Finansowanie zachęcania do studiowania

Kraków będzie walczył o studentów – w internecie

Agnieszka Maj, Dziennik Polski, 26.06.2012

Po raz pierwszy władze miasta planują zorganizowanie kampanii promocyjnej zachęcającej do studiowania w Krakowie. To efekt drastycznie zmniejszającej się liczby studentów.

Kampania promocyjna będzie efektem współpracy samorządu z uczelniami. – Przedstawiciele władz miasta spotkali się z rektorami uczelni, którzy poprosili o pomoc w działaniach mających zmniejszyć problemy wynikające z niżu demograficznego – wyjaśnia Jan Machowski z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa…..

Z powodu niżu demograficznego uczelnie mają problemy z naborem na wiele kierunków. Według prognoz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2020 roku studentów będzie tak mało, że dla wszystkich wystarczy miejsc w uczelniach publicznych. Z ponad 300 szkół niepublicznych na polskim rynku zostać może ok. 50.

W porównaniu do 2001 roku liczba studentów w 2020 roku zmniejszy się o połowę. Teraz w Krakowie studiuje ok. 200 tys. osób. Zgodnie z raportem Instytutu Sokratesa za osiem lat będzie ich tylko ok. 140 tys…

….W ramach kampanii utworzony zostanie portal, który ma być wykorzystywany do promocji krakowskich uczelni wśród młodych ludzi. – Znajdą się na nim informacje na temat uczelni i na temat krakowskiej nauki …..Kampania promocyjna ma kosztować 81 tysięcy złotych. Zdaniem radnych miejskich ta kwota jest śmiesznie niska. -…..

…..Zmniejszanie się liczby studentów w Krakowie będzie miało konsekwencje nie tylko dla uczelni. Od ich liczby zależy także kondycja finansowa miasta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: