Nie mam wiedzy na temat nepotyzmu (Donald Tusk)

Afera taśmowa. „Platformę też czeka przewietrzenie. W nepotyzmie PO bije PSL na głowę”

Joanna Miziołek, Polska – The Times 20.07.2012

Afera z taśmami PSL skutecznie przerwała polityczny sezon ogórkowy. W oczywisty sposób obnażyła patologiczny nepotyzm na szczytach partyjnej władzy. Być może jednak nie to jest w całej sprawie najważniejsze. Po aferze taśmowej Donald Tusk będzie zmuszony przejrzeć spółki Skarbu Państwa, w których pracują ludzie PO……Podczas konferencji, na której premier zmierzył się z reakcją mediów na aferę taśmową, nie było po nim widać nerwowości, tylko od czasu do czasu zaglądał na kartkę, zapominając, co miał powiedzieć…….Tusk bez jakichkolwiek emocji na twarzy mówił:
– Nie mam wiedzy na temat nepotyzmu, jeśli będziemy rozumieli przez nepotyzm – zgodnie z semantyką – zatrudnianie bliskich……Czemu kancelaria premiera nie zareagowała na raport NIK, który dostała rok temu?

– Nierealistyczne są sugestie, że zadaniem premiera jest „osobista reakcja na każdy raport czy informację, która pojawia się w jego kancelarii”. Tusk ocenił, że takie sugestie wynikają najprawdopodobniej z niewiedzy o tym, jak funkcjonuje administracja centralna. Poinformował, że w ubiegłym roku do jego wiadomości „w sensie formalnym” trafiło ponad 1800 raportów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: