Nowy uniwersytet bez środków na działalność

Mamy Uniwersytet! Władze uczelni: radość przez łzy

Gazeta Wyborcza- Radom, 27.07.2012

Sejm przyjął ustawę, zgodnie z którą Politechnika Radomska przekształca się w Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny. Rektor elekt: – Radość przez łzy goryczy. Brakuje pieniędzy nawet na wynagrodzenia…Politechnika Radomska wniosek o zmianę nazwy uczelni na UniwersytetTechnologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu złożyła już w czerwcu ubiegłego roku. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym mogła się o to ubiegać dopiero wtedy, gdy uzyskała co najmniej sześć praw doktoryzowania, w tym minimum cztery w zakresie nauk objętych profilem uczelni…..- Cieszę się z decyzji Sejmu, ale też jest to radość przez łzy goryczy – mówi Zbigniew Łukasik, rektor elekt Politechniki Radomskiej. Dlaczego? Bo jak ujawnia, w tym roku dotację dla uczelni obcięto o 2,5 mln zł.

– Za pieniądze, które zostały, nie da się przeżyć. Co miesiąc brakuje na wynagrodzenia dla pracowników. Uczelnia już ograniczyła liczbę przyjęć studentów – mówi rektor elekt. Zapewnia, że uczelnia intensywnie zabiega o to, aby budżet został zwiększony. Wspierają ją w tym parlamentarzyści.

– Prowadzimy rozmowy z minister Kudrycką i ministrem Ratajczakiem, oni rozkładają ręce, bo minister Rostowski nie daje im pieniędzy. Sytuacja jest nieciekawa, ale mimo wszystko mamy nadzieję, że coś dostaniemy. Na pewno będę o to walczył, jestem twardy, łatwo się nie poddamy – mówi Zbigniew Łukasik.

To nie pierwsza zmiana nazwy uczelni związana z jej rozwojem…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: