Możemy mówić o siatce ludzi, którzy pasożytują na publicznych instytucjach i ich funduszach

Konflikt interesów przy e-podręczniku

Rzeczpospolita, Artur Grabek, 2.08.2012

Krzysztof Wojewodzic, który od 1 lipca jest koordynatorem rządowego projektu e-podręcznik, jest prezesem spółki, która zajmuje się sprzedażą… e-podręczników

Jak ustaliła „Rz”, pracownik agendy Ministerstwa Edukacji Narodowej może się znajdować  w konflikcie interesów. Krzysztof Wojewodzic pod koniec marca wygrał konkurs na koordynatora projektu e-podręcznik w podległym MEN Ośrodku Rozwoju Edukacji. Wojewodzic jeszcze wczoraj był prezesem spółki Funmedia, która zajmuje się produkcją i sprzedażą e-podręczników. Zgodnie z prawem udziałów powinien się pozbyć, nim rozpoczął pracę w ORE……

prof. Antoni Kamiński, były szef polskiego oddziału Transparency International. – W sprawie e-podręcznika mamy do czynienia z grupą koleżeńską, która wzajemnie się wspiera. Możemy mówić o siatce ludzi, którzy pasożytują na publicznych instytucjach i ich funduszach, by realizować własne, prywatne interesy. Nawet gdyby Wojewodzic pozbył się swoich udziałów w spółce, ta sytuacja wciąż byłaby bardzo niejasna – mówi nam Kamiński.

W jego ocenie urzędnicy nadzorujący ten projekt powinni zostać postawieni przed Trybunał Stanu za brak nadzoru…..

Jak MEN „walczy” z nepotyzmem

Rzeczpospolita,3.08.2012

….Krzysztof Wojewodzic, koordynator rządowego projektu e-podręcznik, sprzedał wczoraj swoje udziały w firmie Funmedia, która zajmuje się sprzedażą e-podręczników. Wczoraj napisaliśmy, że taka sytuacja rodzi podejrzenia o konflikt interesów.

Jednak Ośrodek Rozwoju Edukacji, agenda podległa MEN i odpowiedzialna za e-podręcznik, nie przyznaje się do błędu. Tłumaczy, że firma Wojewodzica zajmuje się podręcznikami językowymi, a program dotyczy podręczników do kształcenia ogólnego. Skoro tak, dlaczego Wojewodzic swoich udziałów się pozbył? Wątpliwości jest więcej…….To już nie pierwszy przypadek, kiedy MEN zaczyna egzekwować wymogi prawne po naszych publikacjach. Wcześniej do dymisji podał się p.o. dyrektora ORE, gdy opisaliśmy, że był w przeszłości skazany za paserstwo. Po naszych artykułach unieważniono też konkurs na partnera technologicznego projektu e-podręcznik, którego przebieg budził kontrowersje.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: