Wszyscy akceptują oceny studentów kierowane pod adresem wykładowców?

Nowy rektor UJ: przyjazna prostota i najwyższa jakość

Iwona Hajnosz – Gazeta Wyborcza Kraków, 01.09.2012

305. rektor w historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Wojciech Nowak, w piątek przejął obowiązki po poprzedniku. W rozmowie z „Gazetą” cytuje Witkacego i zastanawia się, czy świat zrozumie chirurga……Droga uczelni musi być inna niż firmy. Choć z drugiej strony nie wszyscy zdają sobie sprawę, że uniwersytet to największy w regionie zakład pracy – dla około 60 tysięcy osób, wliczając w to studentów – i dlatego pewne mechanizmy zarządzania firmą muszą tu funkcjonować. Nad wszystkim trzeba czuwać, a są to tak różne podmioty, jak Biblioteka Jagiellońska, Muzeum Collegium Maius czy ogród botaniczny i 15 wydziałów. Żeby wszystko dobrze działało, trzeba mieć nadzór nad każdym szczegółem. Oczywiście nie osobiście, tylko poprzez kanclerza. Jeśli z kolei chcemy mieć studentów, musimy oferować najwyższą jakość kształcenia. Na studia do nas trafia najzdolniejsza młodzież i nie wolno nam zepsuć tego kapitału. Zresztą zasłużenie, bo to świetny uniwersytet…..Żeby robić badania naukowe, trzeba mieć bazę. My wreszcie taką mamy, na kampusie są nowoczesne laboratoria, żaden z naszych pracowników nie musi wyjeżdżać za granicę, żeby napisać ciekawą pracę……..

profesorowie w programach badawczych, na które dostają granty unijne i rządowe, zatrudniają swoich bliskich. Ustawa zabrania nepotyzmu w umowach o pracę, więc mamy teraz nową jego odmianę – nepotyzm naukowy.

– Nepotyzmu w zatrudnianiu istotnie już nie ma. Nie wszystko można zrobić jednak naraz. Jesteśmy teraz na kolejnym etapie rozwoju. Osobiście uważam takie działania za niegodne. Ale też rozumiem, że na pewnych specjalistycznych bardzo kierunkach zdarzają się takie sytuacje, również na świecie…….

.Może panu doradzi, żeby brać na poważnie oceny studentów kierowane pod adresem wykładowców?

  • – Ale tak się już dzieje. I W.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: