Profesor uniewinniony

Profesor UO uniewinniony, sędzia gromi biegłego

Izabela Żbikowska- Gazeta Wyborcza – Opole, 4.09.2012
Miał narazić skarb państwa na stratę 2,8 mln zł poprzez złą wycenę akcji, nieuzasadnione wypłacanie premii pracownikom oraz stypendiów ich dzieciom. We wtorek wybitny naukowiec prof. Andrzej Gawdzik z Uniwersytetu Opolskiego został od tych zarzutów uniewinniony

Było to jedno z głośniejszych śledztw prowadzonych na Opolszczyźnie. Profesor podejrzany był o to, że od stycznia 1999 do listopada 2004, będąc dyrektorem ICSO Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu, a potem kierownikiem, dopuścił się przekroczenia uprawnień, które wg śledczych skutkowały wyrządzeniem wielkiej szkody majątkowej skarbowi państwa……..
Oskarżony miał ustalić wartość rynkową udziału na kwotę 100 zł, zamiast przynajmniej na 4000 zł, przez co powstała szkoda w wysokości ponad miliona złotych.

Drugi ważny wątek dotyczył przyznawania ogromnych premii pracownikom Blachowni, co według śledczych nie miało żadnego uzasadnienia.

Poza tym profesor miał również podpisywać umowy o udzielenie stypendiów dzieciom pracowników, a także przyznawać darowizny, choć nie było ich w planach budżetu, a nie miał do tego uprawnień.

We wtorek proces się zakończył. Oskarżony został uniewinniony.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: