Ciągłość nomenklatury na uczelniach ?

Kolega z PO doradzi rektorowi UWM. „To nie polityka

Marta Bełza- Gazeta WyborczaOlsztyn,7.09.2012
Ryszard Górecki powołał doradców, którzy mają mu podpowiadać, jak zarządzać olsztyńskim uniwersytetem. Wśród nich jest Robert Szewczyk, zastępca dyrektora gabinetu marszałka i miejski radny należący do tej samej partii. – To nie jest nominacja politycznazapewnia rektor.
Nowy rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który tydzień temu objął stanowisko, spotkał się z pracownikami uczelni. Jak podaje „Gazeta Uniwersytecka”, wskazał swoich najbliższych współpracowników……najwięcej emocji wywołuje nominacja Roberta Szewczyka (Platforma Obywatelska), który ma być doradcą ds. współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. Wśród pracowników uczelni pojawiły się krytyczne głosy, że wcześniej nie miał nic wspólnego z uniwersytetem, a funkcję otrzymał nie ze względów merytorycznych, ale z powodu partyjnych powiązań, bo należy do tej samej formacji co rektor zasiadający w Senacie RP z rekomendacji PO…
….Rektor UWM precyzuje, że Szewczyk nie będzie zatrudniony jako pracownik uczelni, a wynagrodzenie będzie otrzymywał za realizację konkretnych zadań. – Skoro mamy ludzi, którzy mają dobry kontakt z samorządem i Olsztynem, to głupotą byłoby nie wykorzystywać ich doświadczenia – tłumaczy. – Chciałbym m.in. aby na sejmiku województwa odbyła się debata na temat rozwoju uniwersytetu. Jest też wiele innych zadań….Dodaje, że nominacja nie ma nic wspólnego z przynależnością partyjną. – Od 1 sierpnia zawiesiłem swoje członkostwo w PO właśnie po to, żeby ani uczelnia, ani rektor nie był upolityczniony – mówi Ryszard Górecki.

Rektor UWM bierze na doradcę kolegę z PO. Czy to upolitycznianie uczelni?

wpolityce.pl 8.09.2012

W gruncie rzeczy działanie rektora ma sens. Sam zawiesił członkostwo w PO i przyjął na swojego doradcę kolegę z PO, który nigdy z uczelnią nie miał nic wspólnego. Równowaga w obecności platformersów na uczelni została zachowana. I tak ma być. Platformy nigdy za wiele!

Reklamy

Jedna odpowiedź

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: