Co więc robi córka premiera Tuska – w uczelni Viamoda Industrial

Kariera akademicka córki D. Tuska? A w tle bohater „listy min. Macierewicza”, walka z religią w szkole,, postkomuniści, „kapitał radziecki” i… cień b.szefa WSI

Piotr Bączek –wpolityce.pl 3.10.2012

Kilkanaście dni temu „Rzeczpospolita” doniosła, że Katarzyna Tusk, córka premiera będzie prowadziła na wyższej uczelni warsztaty dotyczące mediów społecznościowych w branży fashion. Szczęśliwą uczelnią, której przypadł zaszczyt zatrudnienia córki premiera jest Viamoda Industrial Szkoła Wyższa w Warszawie.

….Kanclerzem szkoły Viamoda Industrial jest dr Piotr Mochnaczewski….Dr Mochnaczewski był także wykładowcą kilku innych wyższych uczeln…Piotr Mochnaczewski był – jak wynika z rządowego „Sprawozdania z likwidacji majątku byłej PZPR” z 2001 r. – jednym z inicjatorów powstania Fundacji „Współpraca Nauka i Kultura”. Z Fundacja związani byli także np. Leszek Miller, Wiesław Huszcza, Zenon Poznański, Akademia Nauk Społecznych przy KC PZPR i „kapitał radziecki” Związek Sowiecki reprezentowali m.in. Władimir Worobiow, Wiljen Jewgieniewicz Sudbin.
(zob. kopia strony 451 „Sprawozdania z likwidacji majątku byłej PZPR” z 2001 r, strona 451)….Jego dane znalazły się na słynnej liście ministra Antoniego Macierewicza, która 4 czerwca 1992 r. została przesłana do Sejmu:

„Piotr Mochnaczewski (SLD) TW „Michał”. Figuruje w kartotece odtworzeniowej wydz. II BEiA UOP. Zarejestrowany pod nr 25513 w dniu 27.01.83 przez wydz. III-1 Szczecin. Nr arch. 50535/I, data archiwizacji 22.11.89. Miejsce archiz. wydz. „C” WUSW w Szczecinie. Materiały zniszczono 25.03.90 (bądź dotychczas nie odnalezione). Data zaprzestania kontaktów 16.12.89.”

za: „Lista konfidentów”, „Gazeta Polska”, czerwiec 1993 r., strona 2.

We września 2011 roku dr Mochnaczewski uczestniczył w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkoły Cła i Logistyki. Imprezę otworzył rektor Wyższej Szkoły Cła i Logistyki dr Sławomir Wiatr (sic!)…..Natomiast w grudniu 2010 roku dr Mochnaczewski, razem z rektorem Wyższej Szkoły Cła i Logistyki dr. Sławomirem Wiatrem, uczestniczył w spotkaniu świątecznym obu szkół:……Co więc robi córka premiera Tuska – w uczelni Viamoda Industrial, w której „kanclerzuje” dr Piotr Mochnaczewski, były postkomunistyczny poseł, „ofiara” lustracji, inicjator powstania fundacji z „radzieckim kapitałem”, dyrektor MSWiA za czasów rządu Leszka Millera, były rektor uczelni, w której wykładał gen. Dukaczewski i dobry znajomy Sławomira Wiatra? Obecnie widzę dwa wytłumaczenia tej sytuacji – albo przedstawiciele obecnego establishmentu rządowego tak bardzo zrośli się towarzysko, biznesowo i „naukowo” ze środowiskiem postkomunistycznym, że uważają je za swoje….

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: