Co dotychczas zrobiła uczelnia aby wyjaśnić sprawę plagiatu ?

Był plagiat, nie było plagiatu? Długa wojna naukowców

Marcin Wojciechowski – Gazeta Wyborcza – Olsztyn, 18.10.2012

Dwaj olsztyńscy naukowcy spierają się o to, kto jest autorem krótkiego tekstu. W rozstrzygnięcie sprawy zaangażowały się i władze uniwersytetu, i prokuratura, i sądy
Dawniej sprawa być może zakończyłaby się pojedynkiem. Dzisiaj adwersarze potykają się na łamach prasy i w salach sądowych..
…Kością niezgody stał się wstęp do książki pt. „Warmia i Mazury w 90-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”, opublikowanej wiosną 2009 r. Ten wstęp liczy zaledwie trzy strony i jest streszczeniem konferencji naukowej, która w połowie listopada 2008 r. odbyła się w gmachu biblioteki UWM..
..Co dotychczas zrobiła olsztyńska uczelnia, żeby wyjaśnić konflikt Doktora z UWM z Doktorem z IPN? – Na początku października wystąpiłem do rektora z wnioskiem o zawieszenie [Benona G. – red.] w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego, przeciwko któremu wszczęte jest postępowanie karne – mówi prof. Endler.

Ale naukowiec zawieszony nie został. Grzegorz Białuński, prorektor UWM ds. kadr: – Dostałem taki wniosek i już go rozpatrzyłem. Zgodnie z Ustawą o szkolnictwie wyższym mogę zawiesić w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego, przeciwko któremu toczy się postępowanie karne. Ale ta sama ustawa mówi też o tym, że nie muszę tego robić. Jeśli sąd potwierdzi prokuratorskie zarzuty, wtedy przychylę się do wniosku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: