Profesor wymagał od studentów zakupu swojej książki, w zamian za zaliczenie przedmiotu

Zaliczenie za zakup książki. Tak profesor sprzedawał swoją pracę

tvn.24 – 23.10.2012

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego musieli kupować książkę napisaną przez wykładowcę, żeby zaliczyć u niego egzamin. Profesor otwarcie przyznaje, że to sposób na zwiększenie sprzedaży książki. Sprawą zajęły się władze uczelni, a wykładowcą zajmie się rzecznik dyscyplinarny.

Zaliczenie za książkę. Uniwersytet interweniuje

tvn.24 – 24.10.2012

Po tym jak ujawniliśmy historię profesora, który dawał studentom zaliczenie żądając w zamian od nich kupna jego książki, sprawa wykładowcy zostanie poruszona na posiedzeniu Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

–  Żadne decyzje nie zapadną, bo rada nie ma takich kompetencji. Jednak rektor skierował już  sprawę do rzecznika ds. dyscyplinarnych, a więc oficjalnie rzecznik może się nią zająć. Jeśli ten uzna, że profesor rzeczywiście dopuścił się nadużyć, sprawa zostanie oddana do komisji ds. dyscyplinarnych i dopiero komisja podejmie jakiekolwiek decyzje wiążące – tłumaczy dr Jacek Przygodzki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego. Wszystko może potrwać kilka dni, ale niewykluczone, że przeciągnie się do kilku tygodni……- Chce mieć pani bardzo łatwy sposób zdania egzaminu? Kupuje pani książkę – mówił profesor wydziału prawa w rozmowie z reporterką TVN24 udającą studentkę.

Imienna dedykacja

Z informacji przekazanych nam przez studentów wynika, że takie zasady wykładowca stosował od lat. Rocznie jego książkę musiało kupować 140-150 studentów. Nie mogli jej kserować ani wzajemnie sobie pożyczać. Każdy musiał przyjść na egzamin ze swoją książką, w której profesor wpisywał imienną dedykację, tak by nie było wątpliwości do kogo ona należy…..Jak się okazało, o zasadach egzaminu stosowanych przez profesora uczelnia wiedziała już w zeszłym roku. Dziekanat zawiadomili studenci, jednak profesor nie poniósł żadnych konsekwencji.

Zaliczenie za książkę. Profesor zawieszony, ale dalej wykłada

tvn24, 24.10.2012

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego odsunął od zajęć profesora, który wymagał od studentów zakupu swojej książki, w zamian za zaliczenie przedmiotu: – Chcemy uniemożliwić szykanowanie studentów – mówią władze uczelni. Profesor został zawieszony, ale… i tak będzie prowadził wykłady.

– Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające, a rektor podjął decyzję o zawieszeniu profesora w prowadzeniu wykładu, na którym proponował zakup swojej książki – mówi dr Jacek Przygodzki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Wrocławskiego…..Profesor, mimo że został zawieszony nadal będzie wykładał. Odsunięcie od obowiązków dotyczy bowiem tylko przedmiotu, na którym wykładowca proponował kupno książki.  – W pozostałych zajęciach dydaktycznych profesor będzie brał udzial – mówi dr Przygodzki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: