KUL pod lupą TVN

KUL atakuje TVN za krytykę.”Nieetyczne i bezpodstawne”

Gazeta Wyborcza – Lublin, 12.11.2012

– Redakcja „Uwaga! TVN” zawarła w swoim programie szereg informacji, w tym także wypowiedzi niektórych bohaterów reportażu, które nie mają potwierdzenia w stanie faktycznym – tak rzeczniczka KUL dr Lidia Jaskuła skomentowała czwartkowy program „Uwaga” poświęcony byłej pracownicy uniwersytetu, która uważa, że została zwolniona, bo oskarżyła profesora katolickiej uczelni, że ją poturbował…. argumenty mające świadczyć na korzyść władz KUL: „(…)wbrew sugestiom, które pojawiły się w ww. programie „Uwaga! TVN”, nie ma związku między wypowiedzeniem stosunku pracy dr Sabinie Bober, a jej postępowaniem habilitacyjnym (…) i dalej: „Władze KUL zapewniają, że w powyższych sprawach, które są przedmiotem postępowań sądowych i postępowania administracyjnego, podejmą odpowiednie kroki prawne po ich prawomocnym zakończeniu”.

Oświadczenie w sprawie treści programu „Uwaga! TVN”
wyemitowanego 8 listopada 2012 r

Redakcja  „Uwaga!  TVN”  zawarła  w  swoim  programie  szereg  informacji,  w  tym  także wypowiedzi  niektórych  bohaterów  reportażu,  które  nie  mają  potwierdzenia  w  stanie faktycznym.
Wypowiedzenie stosunku pracy dr Sabinie Bober oraz jej wcześniejszy konflikt z prof. Janem K. stanowią dwie odrębne sprawy, które nie pozostają ze sobą w żadnym związku, a ich
łączenie i traktowanie jako zagadnień powiązanych jest nieetyczne i bezpodstawne.

Całe oświadczenie można przeczytać tutaj.

Poniżana pracownica na katolickim uniwersytecie

tvn Uwaga 8.11.2012 (wideo)

KUL kontra TVN. „Naruszyli dobre imię uczelni”

Gazeta Wyborcza Lublin, 9.11.2012

Władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego skrytykowały stację telewizyjną TVN za zapowiedzi czwartkowego programu „Uwaga TVN”, który telewizja poświęciła sprawie konfliktu między prof. Janem K. a dr Sabiną B. Według pani doktor profesor pobił ją i znieważył.
Materiał pokazany w wieczornym programie „Uwaga TVN” wywołał sprzeciw KUL. Uczelnia nie czekała z reakcją na emisję programu, negatywne reakcje uczelni spowodował sam zwiastun. W krótkiej zapowiedzi programu na stronie internetowej „Uwaga TVN” dziennikarze stacji postawili pytanie: „Jak to możliwe, że na tak szanowanym uniwersytecie może dochodzić do bulwersujących zdarzeń?”……Po incydencie pani doktor zawiadomiła o tym władze uczelni i policję, a także wniosła do Sądu Rejonowego w Lublinie prywatny akt oskarżenia. Sprawa nadal toczy się przed sądem. K. nie przyznaje się do winy.KUL zaś przeprowadził postępowanie dyscyplinarne wobec profesora i ukarał go upomnieniem. Sabina B. zaś otrzymała… wymówienie i z końcem września tego roku przestała być pracownikiem KUL.
Paweł P. Reszka – Gazeta Wyborcza – Lublin,10.10.2012
Profesor, który poturbował swoją podwładną, panią doktor z KUL, nie przychodzi na rozprawy i nie zgadza się, by były prowadzone pod jego nieobecność. Dostarcza zwolnienia lekarskie. Adwokat pani doktor chce, by profesora zbadali eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: