Uczelnie na tropie swoich absolwentów

Uczelnie tropią absolwentów. Chcą wiedzieć, co oni robią

Tomasz Wysocki -Gazeta Wyborcza- Wrocław , 15.11. 2012

Szkoły wyższe dostały od minister nauki zadanie: Kontrolujcie, czy wasi absolwenci mają pracę. Monitoring karier zawodowych pomoże znaleźć słabe strony programów studiów i je wyeliminować. Rektorzy głowią się teraz, jak namówić byłych studentów, aby „chwalili się”, że nie pracują w zawodzie ……

– Po rozdaniu dyplomów nie mamy już żadnego wpływu na osoby, które u nas studiowały. Nie będziemy mieć żadnego formalnego mechanizmu, aby je nakłonić do zwierzania się z tego, jak im się układa w życiu zawodowym – mówi prof. Wiesław Wątroba, pełnomocnik rektora ds. absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. – Na tych, którzy osiągną sukces, jeszcze będzie można liczyć. Ale osoby, którym nie powiedzie się w zawodzie, raczej nie będą chciały się do tego przyznać…..

Prof. Wątroba: – Dostaliśmy zadanie do wykonania, ale ministerstwo nie pomyślało, jak mielibyśmy je zrealizować ani kto je sfinansuje. Nie rezygnujemy, nad systemem monitoringu pracuje nasze uczelniane Biuro Karier.
….

Na Uniwersytecie Przyrodniczym powstaje serwis internetowy przeznaczony dla absolwentów. Uczelnia dostała na ten cel milion złotych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

– Znajdą się w nim ofert pracy, propozycje kursów i szkoleń on-line. Tam także do pobrania będą ankiety dla absolwentów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: