Grzechem wielu polskich uczelni jest działanie nieprzejrzyste

INFORMACJE

Maturzyści, strzeżcie się złych uczelni

Katarzyna Klimek-Michno- Dziennnik Polski, 8-9.2012

Robert Pawłowski, rzecznik praw studenta, do którego wpływają skargi i uwagi studentów, uważa, że grzechem wielu polskich uczelni jest działanie nieprzejrzyste i w poczuciu bezkarności. Niektóre z nich w ogóle nie prowadzą bowiem Biuletynu Informacji Publicznej, przez co dostęp do wiadomości kluczowych dla studentów i kandydatów na studentów jest utrudniony, natomiast uczelnie niepubliczne zbyt często zasłaniają się tajemnicą przedsiębiorcy…..Najnowsze dane Programu Watchdog.edu.pl pokazują, że sądy potwierdzają naruszenie praw studenta w ponad 70 proc. skarg na decyzje dotyczące przyznawania pomocy materialnej……

….Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce pomóc absolwentom szkół ponadgimnazjalnych przy wyborze dalszej drogi kształcenia. Co roku w maju resort nauki ma publikować tzw. listę ostrzeżeń. Będzie to wykaz uczelni i wydziałów, które działają bezprawnie, budzą wątpliwości lub łamią prawa studentów….

Lista ostrzeżeń będzie zawierać wszystkie tego typu dane. Jak zakłada resort nauki, nowe przepisy wejdą w życie od następnego roku akademickiego (w październiku 2013 r.), więc pierwsza lista pojawi się w maju 2014 r.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: