Rewolucja kadrowa na politechnice – długopisy zastąpi komputer

Politechnika zwalnia ludzi, bo ma dziurę w budżecie

GW-Opole,Beata Łabutin19.01.2013

Wypowiedzenia dla pracowników administracji, rezygnacja z profesorów zatrudnionych na drugich etatach i obcięte wydatki na remonty. Politechnika Opolska ma w budżecie deficyt, a oszczędności szuka, gdzie tylko można. Zwolnienia na uczelni właśnie się zaczęły….Zeszłoroczne przychody politechniki wyniosły 75 mln zł, z czego 60 mln stanowiła dotacja z ministerstwa, 58,5 mln pochłonęły wynagrodzenia. Oszczędności nowy rektor zaczął od administracji. Zrezygnował z zachowania czterech prorektorów na rzecz trzech, a liczbę etatów administracyjnych w rektoratach zredukował z sześciu i pół do czterech i pół. Zlikwidowano też kilka innych etatów, a prof. Tukiendorf zrezygnował z zakupu przez uczelnię nowego samochodu, co wcześniej było planowane…..Jeszcze w listopadzie zleciłem więc swoim służbom m.in. przegląd kadr i stanowisk. W wyniku tego zlikwidowaliśmy między innymi stanowisko wicekanclerza ds. inwestycji oraz jeden z dwóch etatów rzecznika patentowego – mówi prof. Tukiendorf.

Wśród zwolnionych w ostatnich dniach osób jest m.in. telefonistka oraz jedna osoba z trzyosobowej komisji inwentaryzacyjnej. – Komisja pracuje, posługując się długopisem i zeszytem zamiast elektroniką, więc mając na względzie zmianę tego systemu, uznaliśmy, że komisja jest za duża i że w przyszłości wystarczy, by sprawami inwentaryzacji zajmowała się jedna osoba – mówi Tukiendorf…..W części środowiska akademickiego decyzje prorektora budzą jednak wątpliwości. „Wbrew zapowiedziom w kampanii wyborczej na rektora Politechniki Opolskiej o stabilności pracy, uczelni prorodzinnej, gdzie pracownicy i ich rodziny mogą stabilnie pracować i planować przyszłość, w tym tygodniu kilkunastu pracowników uczelni otrzymało wypowiedzenia, a szykują się kolejne…..Prawdziwa rewolucja politechnikę jednak dopiero czeka. Kłopoty finansowe uczelni spowodowały, że zaczęto poważnie dyskutować o przyszłości profesorów zatrudnionych na uczelni na drugich etatach…..

Jedna odpowiedź

  1. NIEOGRANICZONY BOJKOT POLSKIEGO SOWIECKIEGO KOMUNISTYCZNEGO SYSTEMU AKADEMICKIEGO ZA MOJA DEPORTACJE Z USA w 2007 Z PRZESLANIEM OD USA ZE PRYWATNA NIEZALEZNA OD POLSKI NAUKA W USA BEDZIE NISZCZONA i DYSKRYMINOWANA PRZEZ STANY ZJEDNOCZONE – USA DEPORTUJE Z PhD Z PRYWANTNEJ UCZELNI ZA POL MILIONA DOLAROW ZA POLSKI PASZPORT DO WARSZAWY BEZ SRODKOW DO ZYCIA

    Namawiam wszystkich do NIEOGRANICZONEGO BOJKOTU SZKOL i SYSTEMU SZKOLNICTWA WYZSZEGO W POLSCE wyroslego z PRL i nieograniczonej emigracji do innych krajow celu nauki aby doprowadzic do zamkniecia wszystkich panstwowych wyzszych uczelni w Polsce za MOJA DEPORTACJE w 2007 z przeslaniem od USA ze najwyzszy tytul naukowy USA PhD jaki posiadam bedzie podlegal sowieckiemu systemowi akademickiemu w Polsce.

    USA wywozac mnie sila do Polski z domu i prywatnego biura w stanie Utah gdzie pracowalem naukowo narazily mnie na nostryfikacje, habilitacje i paramilitarna Profesure nominowana przez Prezydenta. Moja wiza studencka F-1 wygasla juz w 1997. Mimo ze mam Noblowskie odkrycia naukowe i tytul naukowy z PRYWATNEJ UCZELNI w stanie Nowy Jork University of Rochester z czesnym i kosztami okola 500 tysiecy dolarow i z wykladowcami z Harvardu, Stanford i Princeton w USA dominujacymi nad swiatem i Europa technologicznie i naukowo sowiecki system akademicki w Polsce blokuje mnie ustawa od pelnej profesury i uniemozliwia samodzielnosc naukowa. Wykorzystano moje zmeczenie i niedozywienie kiedy po nieudanej z powodu przeszkody probie przekroczenia granicy Kanady wlasnym samochodem bez inspecji wobec braku zielonej karty polna droga postanowilem sprobowac jeszcze raz na cichym silniku i bez swiatel na przejsciu autostrady I-15. Jechalem z wlasna prezentacja na miedzynarowa konferencje naukowa w Calgary.
    Dlatego od deportacji w 2007 musze mieszkac za granica. USA spowodowalo tym przeciwko mnie straty powyzej 30 milionow dolarow: http://mkk.blox.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: