Niezalezna.pl piętnuje moralność minister Kudryckiej

Podwójna moralność minister Kudryckiej

niezalezna.pl 2.02.2013

Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego, powołując się na „Kodeks etyki pracownika naukowego” piętnuje naukowców kwestionujących rządową wersję przyczyn katastrofy smoleńskiej i uderza w Radio Maryja. Nie przeszkadza jej to równocześnie pracować na prywatnej uczelni, gdzie przez 11 lat była rektorem, a którą zasilają dotacje z kierowanego przez nią resortu. Tylko w 2011 r. zarobiła tam blisko 50 tys. zł..

….Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku jest niepubliczną uczelnią założoną w 1996 r. Od początku istnienia aż do 2007 r. jej rektorem była Barbara Kudrycka, obecna minister nauki i szkolnictwa wyższego. Do teraz jej nazwisko figuruje w wykazie uczelnianych kadr.

Co dodatkowo istotne, jak wynika z informacji na stronach MNiSW, w bieżącym budżecie uczelnia wykazuje 2 mln 400 tys. zł dotacji z resortu kierowanego przez Barbarę Kudrycką.

Co do tego, że sytuacja jest co najmniej niestosowna, wątpliwości nie mają działacze na co dzień zajmujący się nadużyciami. – Jeśli minister wydawała decyzję o przyznaniu pieniędzy uczelni, w której jest zatrudniona, to z pewnością mamy do czynienia z sytuacją niewłaściwą. W takim wypadku minister powinna wyłączyć się z podejmowania decyzji w sprawie przyznawania dotacji – mówi prezes Stowarzyszenia „Stop Korupcji” Tomasz Kwiatek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: