Aresztowanie profesora Uniwersytetu Wrocławskiego

Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego aresztowany

tvn24, 20.-2.2013

40-letni profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z SLD, Piotr Ż. został zatrzymany w związku z podejrzeniem o przyjmowanie korzyści osobistych. Sprawą zajmuje się już prokuratura. Uczelnia i partia zawiesiły mężczyznę do czasu wyjaśnienia sprawy.

Piotra Ż. jest podejrzany o przyjmowanie korzyści osobistych. Trafił już do aresztu.
Według nieoficjalnych informacji PAP, zatrzymanie ma związek z molestowaniem seksualnym studentek. Prawdopodobnie chodzi o co najmniej kilka studentek, które zgłosiły się na policję – podała Polska Agencja Prasowa….

Profesor i radny Piotr Ż. zatrzymany przez policję. Molestował studentki za wpis do indeksu?

Gazeta Wrocławska .20.02.2013

Piotr Ż., radny Sejmiku Dolnośląskiego, wiceszef dolnośląskiego SLD i profesor Uniwersytetu Wrocławskiego został zatrzymany przez policję. Jak się dowiedzieli dziennikarze portalu GazetaWroclawska.pl, chodzi o domaganie się od studentek usług seksualnych w zamian za wpis do indeksu. Według naszych informacji, profesor nie tylko domagał się takich usług, ale i z nich korzystał. Skargi na Piotra Ż. miały powtarzać się od kilku lat. Tymczasem od kilku miesięcy działacze SLD wymieniali Piotra Ż. jako potencjalnego kandydata tej partii na prezydenta Wrocławia …. Wczoraj otrzymaliśmy pismo z prokuratury w sprawie profesora. Rektor podjął decyzję o zawieszeniu go w obowiązkach oraz skierował wniosek do rzecznika dyscyplinarnego – mówi Jacek Przygodzki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego.  ….. Piotr Ż. ma 39 lat. Jest profesorem w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2002-2006 był radnym Rady Miejskiej Wrocławia – pracował w komisji kultury i nauki oraz był wiceprzewodniczącym komisji współpracy z zagranicą. Od grudnia 2010 roku jest przewodniczącym Komisji Kultury, Nauki i Edukacji w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: