Kudrycka o zajściach na wykładzie Baumana: Rząd tego nie lekceważy

Kudrycka o zajściach na wykładzie Baumana: Rząd tego nie lekceważy

fakty.interia.pl 24.06.2013

Rząd nie lekceważy tego typu wydarzeń – mówiła w poniedziałek o zajściach podczas wykładu prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim minister nauki Barbara Kudrycka. Minister przesłała Baumanowi list, w którym ubolewa z powodu zaistniałej sytuacji.
….

„W imieniu całego środowiska akademickiego wyrażam głębokie ubolewanie z powodu zajść, jakie miały miejsce na Uniwersytecie Wrocławskim – napisała w liście do prof. Zygmunta Baumana Barbara Kudrycka. – Jest mi tym bardziej przykro, że dotknęło to właśnie Pana Profesora, jednego z najbardziej cenionych współczesnych uczonych, którego wkład w rozwój myśli socjologicznej jest nieoceniony i którego nazwisko stanowi markę na całym świecie.”

W swoim liście Kudrycka zaznaczyła też, że „sobotnie zajścia przynoszą ujmę polskim uczelniom i czeka nas poważna dyskusja na ten temat”….

List Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego do prof. Zygmunta Baumana

serwis MNiSW 24.06.2013

poniedziałek, 24 czerwca 2013

W związku z sobotnimi zajściami na wykładzie prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskimi, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka wystosowała list do wybitnego uczonego.

To co, wydarzyło się  w sobotę we Wrocławiu, jest pogwałceniem zarówno akademickiej tradycji jak i akademickiej godności, to przekracza jakiekolwiek standardy uniwersyteckie – podkreśla w swoim liście prof. Barbara Kudrycka. – Nie ma i nie będzie w Polsce zgody na podobne zachowania. W marcu spotkałam się z rektorami wyższych uczelni, by zastanowić się nad granicami wolności i autonomii akademickiej. Zdecydowaliśmy wspólnie o zorganizowaniu w Krakowie Kongresu Kultury Akademickiej, podczas którego będziemy debatować nad tym, czym dziś jest uniwersytet i jego etos, co zrobić, by nie malał prestiż polskich wyższych uczelni i wykładowców, jak dbać o najwyższe akademickie standardy. Sobotnie zajścia przynoszą ujmę polskim uczelniom i czeka nas poważna dyskusja na ten temat – podkreśla minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Pełna treść listu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: