W Polsce pojawiła się moda na tytuły naukowe i jednocześnie stała ich dewaluacja.

„Plagiat to poważne naruszenie prawa i zaufania publicznego. Należy oczekiwać dymisji – jak w niemieckich przypadkach.” Prof. Krasnodębski o pracy Gawłowskiego. NASZ WYWIAD

wpolityce.pl 16.07.2013

Marek Pyza w tygodniku „Sieci” ujawnił fakty, wskazujące na to, że wiceminister środowiska, jeden z czołowych polityków Platformy Obywatelskiej, pisząc pracę doktorską, posłużył się plagiatem….

Prof. Krasnodębski:….W Polsce pojawiła się moda na tytuły naukowe i jednocześnie stała ich dewaluacja. Część polskich uczelni wypuszcza absolwentów, którzy reprezentują poziom marnego maturzysty – często nie potrafią ani sprawnie pisać po polsku ani rozumieć trudniejszych tekstów. Standardy gwałtownie się obniżają. Wśród polityków, którym już nie wystarczają licencjaty i magisteria, stają się modne doktoraty – tak jak w Niemczech. Bundestag na tle innych parlamentów wyróżnia się wielkim odsetkiem ludzi z doktoratem. Ta moda przeniosła do Polski……W Polsce ułatwia się też politykom, aby nadrobili szybko braki wykształcenia – niższe tytuły licencjaty czy magisteria. Choroba moralna – cynizm, cwaniactwo i nieuczciwość – która dotyka wiele środowisk, w Polsce dotarła także do środowiska akademickiego. Plagiaty wśród studentów i oszustwa są nagminne. Słyszałem też o przypadkach plagiatów habilitacji czy doktoratów, które są skrzętnie ukrywane i przemilczane. Zadaniem opinii publicznej jest piętnowanie tych patologii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: