Niech Bauman wraz z kadrą naukową szkoły prowadzą zajęcia z samymi sobą,

Jedyne co zostaje, to bojkot

Jerzy Jachowicz – stefczyk.info

Trudno w to uwierzyć. Po fali protestów w wielu mediach przeciw zapraszaniu Zygmunta Baumana na oficjalne publiczne spotkania, dochodzi do kolejnego skandalu.

 

 

Dawny stalinowiec, likwidujący z bronią w ręku w latach 40 niepodległościowe podziemie, ma za miesiąc odebrać tytuł doktora honoris causa polskiej uczelni. Godność taką przyznały Baumanowi władze Dolnośląskiej Szkoły Wyższej z Wrocławia. Rektor tej uczelni Robert Kwaśnica na siłę przeforsował nadanie Baumanowi honorowego tytułu, mimo sprzeciwu części środowiska szkoły oraz negatywnej opinii wydanej przez niektórych recenzentów  doktoratu honoris causa…….

Był w latach 50 mizerną, płaską postacią, taką jest i dziś. Gdyby było inaczej, nigdy by nie przyjął zaproszenia na żadną polską uczelnię po to, żeby odbierać jakiekolwiek honory. Żeby uchodzić za wybitnego badacza i autorytet moralny. Jedyna uczciwa rzecz, która usprawiedliwiałaby jego spotkanie z kadrą naukową lub ze studentami, to szczera spowiedź z błędów i grzechów z dalekiej przeszłości. Znam jednak na tyle dusze konfidentów, że wiem, iż żadnego z nich na to nie stać. Nigdy już nie potrafią być uczciwi. Nawet wobec samych siebie. A co dopiero wobec innych. Do końca życia będą się posługiwać kłamstwem lub pół prawdami. I będą mówić za Baumanem: – „Nigdy nie popełniłem niczego niecnego”.

 

Jak się zachować wobec tych, którzy wyrządzają, nie tylko studentom ogromną krzywdę, zmuszając młodzież, by diabła w ludzkiej postaci brała za anioła? Za przewodnika i nauczyciela wskazującego drogę życia.

Jedyny sposób to zbojkotowanie uroczystości zaplanowanej na 24 października. A najlepiej zbojkotowanie tej uczelni. Niech Bauman wraz z kadrą naukową szkoły prowadzą zajęcia z samymi sobą, a sale zajęć dla studentów niech zawsze w tej szkole świecą pustkami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: