Kto jest autorem pracy habilitacyjnej Piotra Obarka?

Kto jest autorem pracy habilitacyjnej Piotra Obarka?

Adam Jerzy Socha- Debata

Praca habilitacyjna dra hab. Piotra Obarka, prof. UWM to kompilacja akapitów i zdań z różnych książek i artykułów – wynika z analizy naukowców-artystów oraz prawników, którym przekazałem tę pracę, by ocenili czy została napisana samodzielnie.Po tym jak w tajemniczych i do dzisiaj nie wyjaśnionych okolicznościach z teczki Piotra Obarka zniknąć miała jego praca doktorska, zwróciłem się do władz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z pytaniem, czy zniknęła cała teczka Piotra Obarka, czy tylko praca doktorska? Gdy otrzymałem odpowiedź, że tylko praca doktorska zwróciłem się m.in. o skan jego pracy habilitacyjnej. Po kilku miesiącach oczekiwania i ponaglających pismach wreszcie otrzymałem skan tej pracy pt. „Henryk Tomaszewski – twórca i pedagog” wraz z uchwałą Rady Wydziału Grafiki ASP w sprawie przyznania kwalifikacji II stopnia adiunktowi I stopnia Piotrowi Obarkowi. Pozwany przez Piotra Obarka do sądu zostałem zmuszony do wykonania mozolnej pracy, by sprawdzić czy praca jest samodzielna.

….W sumie na 10 stron tekstu uzbiera się zaledwie 1 strona samodzielnych zdań Piotra Obarka.

(CAŁY TEKST PRACY HABILITACYJNEJ ORAZ PRACE, Z KTÓRYCH AUTOR KORZYSTAŁ SĄ TUTAJ)

Obarek czuje się bezkarny i oskarża

Piotr Obarek poczuł się bezkarny po tym, jak Rada Wydziału Grafiki ASP odmówiła uchwałą z 23 stycznia 2013r. wznowienia postępowania jego przewodu doktorskiego zasłaniając się brakiem oryginału pracy doktorskiej, która – jak twierdzą – zaginęła. Po tej uchwale poczuł się tak pewny swego, że zażądał od szeregu osób przeprosin i odszkodowania w wysokości 50 tys zł. Żądanie takie otrzymali m.in. dr hab. Marek Wroński, który od kilku lat demaskuje plagiatorów-naukowców w piśmie „Forum Akademickie”, pisał też na temat pracy Obarka; dr hab. Małgorzata Chomicz prof. UWM z Wydziału Sztuki (od pani profesor Obarek zażądał 30 tys. zł), oraz od 4 osób związanych z „Debatą”. W sumie, gdyby wszystkie osoby, które otrzymały to żądanie je spełniły, na konto Piotra Obarka powinno wpłynąć kilkaset tysięcy złotych. Z tego co wiem, nikt tego żądania nie spełnił.
Piotr Obarek zrealizował więc swoją groźbę i najpierw pozwał prof. Małgorzatę Chomicz, a następnie 4 osoby związane z „Debatą”.

Reklamy

Komentarze 2

  1. Autorem pracy Piotra Obarka jest Adam Socha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: