System rozliczania grantów na projekty naukowe jest dziurawy

Afera na Politechnice Wrocławskiej. Znamy szczegóły nadużyć

GW Wrocław

O nieprawidłowościach przy rozliczaniu grantów na Politechnice Wrocławskiej policja wiedziała od kilku lat – twierdzi osoba zaangażowana w proceder. Przekonuje, że skala nadużyć znacznie przewyższa sugerowane przez prokuraturę 1,8 mln zł i pokazuje sposób wyprowadzania pieniędzy

Adam J. to światowej klasy specjalista w dziedzinie informatyki i automatyki: wykładowca wielu zagranicznych uczelni, członek korespondent PAN, wiceprzewodniczący komitetu informatyki tej instytucji, ekspert Państwowej Komisji Akredytacyjnej i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Badań Operacyjnych i Systemowych. W środę został zatrzymany przez policję.

….Na jaw bowiem wychodzi, że system rozliczania grantów na projekty naukowe jest dziurawy….

…Dotyczące ich przepisy są skonstruowane tak, że praktycznie niemożliwym jest złapanie kogoś na oszustwie – twierdzi osoba zajmująca się tą problematyką od lat. – Wygląda to tak, że szef zespołu badawczego składa wniosek o grant, a później nikt nie kontroluje jego wykorzystania. Przy rozliczeniach wystarczy papier, że do badania doszło, a jego efekty są takie i takie. Po wszystkim wypłacane są pieniądze. I koniec.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: