Fałszywy wykładowca prawa zatrzymany w roli studenta

Policja: fałszywy wykładowca prawa zatrzymany

onet.pl 25.10.2013

Posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi i zaświadczeniami o wykształceniu, dzięki czemu dostał pracę jako wykładowca. Policja zatrzymała “przyszywanego” profesora, który przez ponad rok oszukiwał kilka mazowieckich uczelni. 46-latek naraził placówki na straty, a kilkuset studentów na ponowne egzaminy.
…. Kiedy sprawa wyszła na jaw, a pracodawcy zorientowali się, że Mariusz K. nie jest tym, za kogo się podaje,  mężczyzna zniknął i zaczął się ukrywać przed organami ściganie. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieście wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, a śródmiejska prokuratura wystawiła za nim list gończy.

Przełom w śledztwie nastąpił niedawno. Dzięki ustaleniom procesowym i działaniom operacyjnym policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu  , którzy od ponad dwóch lat wraz z prokuraturą pracowali nad sprawą, 16 października poszukiwany 46-latek został zatrzymany w Krakowie. Okoliczności zdarzenia były dość niecodzienne. Okazało się bowiem, że tym razem z roli wykładowcy fałszywy profesor wcielił się w… studenta.

– Jak ustalili śródmiejscy policjanci, 46-latek od pewnego czasu uczęszczał do jednej z renomowanych krakowskich uczelni, studiując w niej judaistykę…..

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: