Prokuratura sprawdza czy praca zrecenzowana przez naukowców UJ, UW i zbadana programem antyplagiatowym jest plagiatem

Gawłowski zapewnia, że nie popełnił plagiatu. Prokuratura prowadzi dochodzenie

wpolityce.pl

Stanisław Gawłowski (PO) na konferencji prasowej w Szczecinie zdecydowanie zaprzeczył jakoby popełnił plagiat. Na dowód pokazał uchwałę z uczelni, na której bronił doktorat. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Łodzi.

Gawłowski wręczył dziennikarzom kopie uchwały Rady Wydziału Zarządzania Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, która powtórnie sprawdziła, czy nie pomyliła się, nadając mu tytuł naukowy. Rada postanowiła w uchwale, „nie wznawiać postępowania w sprawie nadania stopnia doktora nauk ekonomicznych” Gawłowskiemu.

……Uczelnia, na której Gawłowski obronił doktorat w 2011 r., występowała w jego obronie już wcześniej. Informowała latem, że dochowała wszelkich zasad nadzoru nad przewodem doktorskim, pracę wiceministra pozytywnie recenzowali naukowcy z UJ i UW, a całość została zbadana specjalnym programem antyplagiatowym…..

….Prokuratura gromadzi też w tej sprawie dokumenty, m.in. sporną pracę doktorską oraz publikacje, które miały być w niej wykorzystane.

Prokurator sprawdza doktorat wiceministra, a koledzy z PO robią go swoim szefem

niezalezna.pl

Od dawna wiadomo, że poseł PO (i zarazem wiceminister środowiska) Stanisław Gawłowski może mieć problemy z wymiarem sprawiedliwości, bo prokuratura zainteresowała się jego doktoratem. Istnieją bowiem podejrzenia, że praca jest plagiatem. Kolegom z Platformy Obywatelskiej takie problemy etyczne nie przeszkadzają. I dzisiaj powtórnie wybrali Gawłowskiego na szefa zachodniopomorskiej PO.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: