Anarchiści, którzy zaatakowali ks. prof. Bortkiewicza współpracują z innymi naukowcami z UAM!

Anarchiści, którzy zaatakowali ks. prof. Bortkiewicza współpracują z innymi naukowcami z UAM!

wpolityce.pl

Anarchiści, którzy zaatakowali ks. prof. Bortkiewicza współpracują z innymi naukowcami z UAM! Prof. Mikołajczak: „To niedopuszczalne. Skierujemy sprawę do rzecznika dyscypliny.” NASZ WYWIAD

wPolityce.pl: Panie profesorze, czy na uczelniach wyższych w Poznaniu dzieje się coś niepokojącego? Kilka dni temu na Uniwersytecie Ekonomicznym doszło do przerwania wykładu ks. prof. Bortkiewicza, wcześniej – jak zauważyła Marzena Nykiel – ci sami ludzie próbowali zastraszyć wykładowców, którzy ośmielili się stanąć w obronie prof. Pawłowicz.

 

Prof. Stanisław Mikołajczak, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu: Opisane przez Pana zdarzenia są bardzo niepokojące, a do tego cała dyskusja toczy się wokół poglądów, a w zasadzie już ideologii, która w dużym stopniu uderza w instytucję rodziny. Ze sporym uznaniem trzeba jednak odnotować, że władze UE w Poznaniu, a konkretnie prorektor ds. studenckich zachował się bardzo przyzwoicie – to jego decyzja, by wykład przenieść do innej sali, wezwano też policję. W tej fazie relacji do działań uniwersytetu nie ma zastrzeżeń.

Zgoda. Jednak nie chodzi o sam incydent, ale na przykład fakt, że wśród zakłócających wykład ks. prof. Bortkiewicza byli… jego koledzy z UAM, również wykładowcy, profesorowie. Zadziwiające, że reakcji środowiska akademickiego nie było.

 

Ks. prof. Bortkiewicz jest pracownikiem UAM, znaną i bardzo cenioną postacią na naszym uniwersytecie – wieloletni pracownik i dziekan Wydziału Teologicznego, a zaatakował go ewidentnie człowiek, który rok temu organizował akcję szykanowania profesorów, wysyłania im obelg i gróźb. Co więcej, wiele wskazuje na to, że zakłócenie wykładu organizował Andrzej W. Nowak, adiunkt na Wydziale Filozoficznym tej samej uczelni, na której pracuje ks. Bortkiewicz!

Wraz z prof. Zawadzkim skierujemy więc do rektora pismo, by całą sprawą zainteresował się do rzecznika spraw dyscyplinarnego, by rozpoznał kwestię i wyciągnął konsekwencje…..

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: