Wstyd Panowie Rektorzy

Poznań oburzony skandaliczną decyzją władz UAM: „Wstyd Panowie Rektorzy”

niezalezna.pl

…….Przedstawiciele Klubu GP w Poznaniu skierowali do władz Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu list otwarty, w którym wyrażają swój stanowczy protest przeciwko „stronniczym działaniom władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Medycznego w stosunku do pracowników naukowych w zależności od ich poglądów politycznych”.

– Zwłaszcza Rektor UAM szykanuje pracowników naukowych o poglądach prawicowych, równocześnie szeroko otwierając drzwi dla osób z kręgu obecnej władzy oraz tych, którzy identyfikują się i propagują ideologię lewicową, czy wręcz lewacką – czytamy w liście poznańskiego Klubu Gazety Polskiej do władz UAM i Uniwersytetu Medycznego.

Autorzy listu zastanawiają się jak można pogodzić z głoszonymi oficjalnie wypowiedziami o apolityczności udostępnianie sal uniwersyteckich dla wykładowców takich jak prof. Magdalena Środa oraz zaangażowanie władz UAM po stronie Bronisława Komorowskiego, w czasie kampanii prezydenckiej, „co znalazło wyraz w spotkaniu wyborczym z udziałem Rektora UAM”. W ostatnich latach na UAM gościli także Józef Oleksy i Leszek Miller, politycy SLD.

– Jeśli w świetle tych faktów odmawia się sal uczelni na spotkanie osób z tytułami profesorskimi, którzy cenią sobie myśl polityczną śp. Prezydenta  prof. Lecha Kaczyńskiego pod pozorem politycznego zaangażowania, przeczy to wszelkim demokratycznym standardom i przynosi ujmę władzom Uniwersytetów. Takie zaangażowanie po stronie władz miało miejsce w czasach PRL. Wstyd Panowie Rektorzy, wstyd – kończą list przedstawiciele poznańskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: