Postanowienie CK – Praca Piotra Obarka „nosi znamiona plagiatu”

Praca Piotra Obarka „nosi znamiona plagiatu”

 Adam Jerzy Socha- Debata- 09 stycznia 2014

Piotr Obarek „przedstawił pracę kwalifikacyjną II stopnia pt. „Henryk Tomaszewski – Twórca i Pedagog”, która jest pracą niesamodzielną i nosi znamiona plagiatu” – czytamy w postanowieniu Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. CK postanowiła z urzędu wznowić postępowanie w przewodzie kwalifikacyjnym II stopnia Piotra Obarka….Postanowienie zostało wydane 25 listopada 2013r., jednak dopiero teraz (9.01.14r), po monitach, CK udostępniła je Fundacji „Debata”. To fundacja złożyła zawiadomienie w tej sprawie.
W postanowieniu czytamy, że CK po uzyskaniu oryginału publikacji pt. „Henryk Tomaszewski – Twórca i Pedagog” z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie zwróciła się do prof. Bogumiły Jung z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu o wydanie opinii w tej kwestii.
„Sporządzona opinia w sposób jednoznaczny stwierdza, że praca przedstawiona przez Piotra Obarka narusza prawa autorskie (…) – czytamy w Postanowieniu CK.
– „Praca Kwalifikanta stanowi kompilację przepisanych zapożyczeń z książek i artykułów innych autorów”.
CK zaleca Wydziałowi Grafiki ASP w Warszawie, która nadała tytuł Piotrowi Obarkowi, poddanie szczegółowej analizie fragmentów w sumie 11 książek i tekstów, wykorzystanych w jego pracy. ”Większość tekstów zostało przeniesionych dosłownie – czytamy w Postanowieniu, – bez użycia cydzosłowu, czy też zaznaczenia cytatów, czy przypisów”………

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: