Przewodniczący Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej przepuścił „kiks prawny”

Nowości z grodu Kopernika


FA, Marek Wroński

Przewodniczący Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej jest profesorem prawa, mimo to przepuścił taki „kiks prawny”, jakim było oddalenie wniosku Rzecznika Dyscyplinarnego o otwarcie postępowania dyscyplinarnego bez jakiejkolwiek podstawy prawnej.

…..

Zdziwienie budzi fakt, że minęło właśnie dwa lata od kiedy zaczęto postępowanie wyjaśniające i dotąd nie otwarto postępowania dyscyplinarnego. O ile przez półtora roku sprawa była w rękach rzecznika, który czekał na formalne opinie powołanych biegłych, to od połowy czerwca 2013 r., kiedy prof. Sygit sporządził wniosek dyscyplinarny, rozważenie i ocena zarzutów nie powinny sprawiać problemów. Zdziwiło mnie, że przewodniczący Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej, mimo że jest profesorem prawa, przepuścił taki „kiks prawny”, jakim było oddalenie wniosku rzecznika dyscyplinarnego o otwarcie postępowania dyscyplinarnego bez podania jakiejkolwiek podstawy prawnej i uzasadnienia.

Chciałbym też zauważyć, że prof. Marek Kalinowski, przewodniczący Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej, który obecnie prowadzi całą sprawę, pracując na Wydziale Prawa i Administracji UMK, jest formalnie podwładnym dziekana prawa, który ma stanąć przed komisją dyscyplinarną. Jest też jego wydziałowym kolegą. Z tego powodu pozostaje w konflikcie interesów i powinien sam wyłączyć się z tego postępowania, podobnie jak pozostali dwaj członkowie komisji, delegowani przez Wydział Prawa. Na to wcześniej powinien również zwrócić uwagę rzecznik dyscyplinarny, który ma prawo składać wniosek o wyłączenie członka komisji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: