Rektor na podstawie skarg, podjął jedyną decyzję, która jest słuszna

Krytykujesz neobanderyzm, stracisz pracę

prawy.pl

O tym, że za mówienie źle o neobanderowcach można stracić pracę, a przynajmniej zostać zawieszonym do momentu wydania orzeczenia przez komisję dyscyplinarną przekonał się jeden z profesorów Uniwersytetu Wrocławskiego, który na zamkniętym profilu na facebooku dał wyraz swoim uczuciom względem spadkobierców ideologicznych Stepana Bandery….Dla sprzyjającej neobanderowcom części mediów oraz środowisk neobanderowskich w Polsce sprawa wpisu stała się okazją do rozprawienia się z niepoprawnym politycznie naukowcem, z którym nie potrafili sobie poradzić w merytorycznej dyskusji, natomiast dotychczasowe naciski na rektora, aby zwolnił niepokornego naukowca, pozostały bezskuteczne….

Kiedy zwróciliśmy się z tą sprawą do rzecznika prasowego Uniwersytetu Wrocławskiego, Jacka Przygodzkiego, dowiedzieliśmy się jedynie, że „rektor po doniesieniach wczorajszych podjął decyzję o przekazaniu sprawy do rzecznika dyscyplinarnego i rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciw panu profesorowi”. Ten ostatni został zawieszony na sześć miesięcy.- Ustawa o szkolnictwie wyższym mówi, że przy takich zarzutach następuje zawieszenie pracownika – stwierdził Przygodzki, nie podając mimo naszych wielokrotnych próśb, jakie konkretnie zarzuty postawiono prof. Bogusławowi Paziowi.

Na pytanie, jak to jest możliwe, że prof. Bogusława Pazia zawieszono bez wcześniejszej rozmowy z nim, która dałaby mu szansę na poznanie zarzutów i ustosunkowanie się do nich, dowiedzieliśmy się, że decyzja została podjęta na podstawie kilkudziesięciu skarg imiennych, jakie wpłynęły na profesora. – Rektor na podstawie tych skarg, podjął jedyną decyzję, która jest słuszna, jako że jedynym organem, który sprawdza takie rzeczy jest rzecznik dyscyplinarny – stwierdził Przygodzki.

Wygląda na to, że tak jak za czasów nie tak znowu dawnego systemu, relegowano studentów z uczelni za polityczne poglądy, tak współcześnie releguje się naukowców, odmawiając przynależnego im prawa do wyrażania własnych poglądów, uczuć, czy emocji, również w sferze prywatnej. Odmawia się im także prawa do obrony.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: