Wykładowca dopuszcza do egzaminu tylko te osoby, które kupią jego książkę

Chcesz zdać egzamin? Kup ode mnie skrypt

Dziennik Polski

Kontrowersje. Studenci polskich uczelni utrzymują, że zmuszanie ich do nabycia podręczników autorstwa wykładowcy to dość powszechny proceder „Wykładowca dopuszcza do egzaminu tylko te osoby, które kupią jego książkę i rozwiążą zadania. W oryginale. Ksero i ręczne wypisanie pytań i odpowiedzi nie wchodzi w grę. Równie dobrze można by położyć pieniądze na stół i prosić o ocenę” – twierdzą studenci działającej w Krakowie i na Śląsku Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron. Uczelnia przedstawia się jako „pierwsza w Polsce placówka ściśle wyspecjalizowana w kształceniu z zakresu bezpieczeństwa i administracji”. Jej rektor, Juliusz Piwowarski szczyci się dwoma doktoratami. Pierwszy zrobił na wirtualnym uniwersytecie… na Sri Lance, drugi – u profesora UJ (obecnie AGH), którego zatrudnił w Apeironie jako wykładowcę. Rektor, „mistrz świata w Karate All Style”, dodaje, że „jako pierwszy w Małopolsce zawarł porozumienie z Komendą Główną Policji”. ……..

Reklamy

Komentarzy 18

 1. Żadna nowość. Na wielu uczelniach trzeba kupić książkę wykładowcy.

 2. Studiowałem na tej uczelni, a teraz spokojnie pracuję w branży. Spokojnie w biurze oczywiście nie jest zawsze :).

 3. Kupić książkę, przeczytać, zdać. Jak dla mnie ok:)

 4. Hehe ktoś nie zdał egzaminu, bo się nie nauczył 🙂 Jeśli nie było Cię stać na książkę, zawsze mogłeś sobie zrobić ksero od zaprzyjaźnionego ziomka z „klasy” No a zadania jak trzeba rozwiązać to trzeba, za piękny uśmiech to mało kiedy zaliczasz wiedzę z danego przedmiotu. Jestem absolwentem Apeiron i mogę napisać co sądzę o tej uczelni z czystym sercem – bardzo dobra szkoła, co prawda prywatna, ale daje wykształcenie. Zgadzam się z przedmówcą, że praca potem jest i to w zawodzie. Wysportowanych i wyszkolonych lubią zatrudniać 🙂

  • Szkoła prywatna, czy państwowa, podręczniki trzeba kupić, a że akurat na danym przedmiocie obowiązuje książka autorstwa wykładowcy, to tylko sie cieszyć, że zajęcia prowadzi wybitny koleś. Nic dodać nic ujać Apeiron jest ok.

 5. Witam forumowiczów
  Co sądzicie o naszym filmie promocyjnym dotyczącym szkoły Apeiron.
  Czekamy na Wasze opinie na poniższym forum.
  Z góry dziękujemy

  • Oglądałam film promocyjny Waszej szkoły i jestem zachwycona! Świetnie jest pokazane, jak przebiegają treningi i obozy 🙂 Oferta bardzo bogata, całość jak najbardziej na plus!

 6. Jestem Absolwentem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego “Apeiron” w Krakowie. Obecnie pracuje w wyuczonym zawodzie. Bardzo miło wspominam wszystkie lata spędzone na tej uczelnie, aczkolwiek potrafili czasami siódme poty z człowieka wycisnąć 🙂 ale może dlatego też jestem teraz tu gdzie jestem i robię to co lubie. Z tego miejsca mogę podziękować po latach, wykładowcom, szkoleniowcom. Polecam Apeiron jako szkołę doskonale przygotowującą do pracy w zawodzie, a także jako miejsce sprzyjajace studentowi i całemu otoczeniu. Wielkie dzięki!

 7. Rewelacyjna szkoła, a podręczniki i tak wszędzie trzeba za nie zapłacić.

 8. Każdy studiuje tam, gdzie składa papiery podczas rekrutacji. Jeśli ktoś nie chce nie musi tam iść studiować. Osobiście uważam, że WSBPiI Apeiron to świetna szkoła, a że trzeba kupić książke.. hmmm, zastanówmy sie ile kosztuje i ile na inne pierdoły wydajemy znacznie znacznie więcej. Bądźmy poważni, do książki, która masz na właśność, możesz zawsze wrócić i korzystać z wiedzy w niej zawartej, komuś odsprzedać itp. Ja nie widze w tym problemu.

 9. Super uczelnia. Wymóg kupienia książki autorstwa prowadzącego zajęcia, to żadna nowość, jednakże potwierdza to inteligencję wykładowcy. Chcę zaznaczyć, że żeby zdać, trzeba robić zadania z tej książki, także na coś się ona jednak nadaje 😉 Szkoła jest naprawdę spoko, fajni życzliwi wykładowcy, zgrana grupa oraz super podejście do praktyki, a nie jak to często bywa, sama teoria. Pozdro!

 10. A dlaczego by nie kupić książki i chociaż z jedną się zaznajomić? Na pewno nie są to wyrzucone pieniądze, a już na pewno nie to samo, co „położyć pieniądze na stół”. Kiedyś studenci sami zgłębiali temat, czytając książki, a teraz coraz częściej trzeba ich o to prosić.

 11. Bez przesady, żeby problemem było kupno jednej książki. Jak już nie ma co wymyślać, to piszą bzdury. Polecam gorąco APEIRON.Gdyby było tak źle, to tyle studentów nie kończyłoby tej szkoły, a już na pewno ja nie zostałbym na kolejnym roku. 😉

 12. Fajnie spędzone 3 lata, trochę nauki trochę zabawy poprostu fajnie spedzony czas.
  Ludzie naprawdę fajni, wykładowcą raczej zależy na tym żeby studenci się czegos nauczyli no i mozna liczyć na ich pomoc w razie potrzeby, są do dyspozycji studentów 🙂

 13. no nie wiem, ale chyba dobrze że trzeba coś przeczytać i rozwiązać jakieś zadania. studiowałem na Apeironie i jeszcze na innej krakowskiej uczelni (dużej) i wykładowcy często polecali nam swoje książki… I faktycznie zagladnięcie do ich książki pomagało zdać – bo wykładany temat na zajęciach był bardzo dobrze doomówiony własnie w ksiązce. Myslę że ktoś specjalnie wymyslił te bzdury, żal…

 14. Normalna sprawa, że trzeba czytać coś na studiach…czemu dziwicie się że trzeba przeczytać książkę prowadzącego? To naprawdę czasem jest z korzyścią dla studenta, bo idealnie pomaga uzupełnić materiał przerobiony na zajęciach ( już nie mówie że zapoznać się z nim jeśli ktoś nie chodzi na wykładziki 😛 ). Nie sądzę, żeby sprawa wyglądała tak, jak została opisana powyżej..raczej ktoś ma dosyć bujną wyobraźnię i duże chęci do zasiewania ziarnka które nazywa się – ploteczka albo solidny hejt. Chodzę na Apeirona i jestem juz na 3 roku, ale takich rzeczy to jeszcze nie doświadczyłem ani nawet nie słyszałem – wykładowcy to tu raczej są pierwsza klasa.

 15. Na każdej uczelni są do nabycia książki, skrypty autorstwa jej wykładowców. Skoro są dopuszczone do druku i zaakceptowane przez Radę Uczelni tzn, że ich treść jest zgodna z programem nauczania. A jeśli podręcznik jest napisany przez prowadzącego zajęcia to chyba dobrze świadczy o uczelni. W APEIRONIE wszyscy wykładowcy dobrze przygotowują do przyszłej pracy. Książki zawierają tylko teorię ale istotną by połączyć ją z praktyką, a wykładowcy z Apeirona są w tym świetnymi fachowcami. Także bez względu na inne opinie polecam tę uczelnię.

 16. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” kształci na bardzo wysokim poziomie. Szkoła ma zawarta umowę z MSW, a więc jest wiele miejsc pracy po jej ukończeniu: wojsko, policja, BOR. Jest to najlepsza szkoła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: